Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Як в Азербайджані підтримують Україну та українців

Як в Азербайджані підтримують Україну та українців

Координаторка нашого Штабу в Азербайджані Лідія Алієва-Шестак відкрила оперативний штаб «Help Ukraine Baku» по координації та наданню допомоги Україні та українцям, що перебувають в Баку у зв’язку з воєнним вторгненням Росії в Україну.

З перших днів вторгнення РФ в Україну оперативний штаб займався координацією евакуації людей з України до Баку. Зокрема, багато азербайджанців з українським громадянством, студентів з Харкова допомагали людям виїхати із гарячих точок, шукали на місці волонтерів для допомоги жінкам із дітьми.

Оперативний штаб допомагає українцям, що вимушено «застрягли» в Баку — з розміщенням, харчуванням, психологічною, медичною й фінансовою допомогою. З початку бойових дій було близько 20 людей. Наразі прибувають родини з різних напрямків, здебільшого вони розміщуються у знайомих, етнічні азербайджанці з українським громадянством. У штабі є можливість розміщення близько 30 осіб.

Волонтери штабу «Help Ukraine Baku» також збирають гуманітарну допомогу та передоють в Україну спільно з Посольством України в Азербайджані. Уже вдалося зібрати 3.5 тони гуманітарної допомоги, найбільше – медикаментів.

Штаб підіймає питання щодо надання зеленого коридору для громадян України, які вимушені шукати притулок, можливість спрощеного в’їзду та спрощення реєстрації на місці і можливість офіційно працювати.

Крім того, оперативний штаб організував та долучився до таких заходів, що мають на меті привернути увагу суспільства та уряду до війни в Україні:

  • Акція по виготовленню та продажу браслетів, сплетених з жовтих і синіх стрічок. Кошти передали на гуманітарну допомогу.
  • Виготовлення значків синьо-жовтого кольору з написом «SupportUkraine» і роздача їх активістам у центрі міста.
  • Разом з українською діаспорою Українського Конгресу Азербайджану спільно з представником Азербайджанської громади в Україні організували автопробіг вулицями Баку в підтримку України з українськими прапорами та плакатами, що закликають до підтримки України. Відео, як це було.
  • Акція біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Українці, члени української громади Баку та представники азербайджанської діаспори України тримали українські прапори та плакати, на яких були написані заклики до підтримки України.
  • Участь у виставці-ярмарку майстрів народних ремесл в Пасажі. Організація української локації, продажі з якої було перераховано організації волонтерів з Азербаджанскої громади в Україні Wish.az, яка займається евакуацією людей з України.
  • Організація фотозони «SupportUkraine» в ресторані української кухні «Солоха». Записи відеозвернень, флешмобу в соцмережах в підтримку України.

Дякуємо за вашу підтримку та небайдужість. Окремі слова вдячності координаторці нашого Міжнародного штабу допомоги українцям в Азербайджані Лідії Алієвій-Шестак.