Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Як Молдова приймає українців

Як Молдова приймає українців

За останніми даними ООН від початку війни Росії проти України до Молдови виїхали 82 762 біженці.

Дмитро Лєкарцев, президент Національного Конгресу Українців Молдови та координатор нашого Штабу, повідомляє, що станом на 8 березня до Молдови прибули понад 100 тис. біженців. Враховуючи, що за офіційними даними 2020 року населення Молдови складає 2,6 мільйона, для цієї країни така кількість біженців дуже значна. 

«Більшість українців їдуть в Молдову проїздом на 2-3 дні. Дехто залишається. Уряд Молдови поки не обмежує термін перебування для біженців з України. Молдова надає безкоштовне житло (місця в центрах тимчасового перебування біженців), медичні, юридичні консультації, харчування, за потреби одяг і засоби гігєни», – ділиться Дмитро.

У Молдові механізм прийняття біженців уже налагоджений. Готелі і квартири орендувати вже практично неможливо. Є потреба створювати додаткові центри.

Національний Конгрес Українців Молдови разом з партнерами відкрили власний Центр допомоги біженцям у Кишиневі, з координаційним центром і двома блоками. 

  • Телефон Центру: +37378085538. 
  • Адреса Центру: Кишинів, вулиця Друмул Віїлор, 38/1.

Дмитро Лєкарцев також розповів про те, що їхній Центр починає займатися збором гуманітарної допомоги. Будуть передавати переважно ліки та медичні засоби. Поки працюють над укладенням необхідних угод, аби передавати вантажі офіційно і безпечно. Перша поставка очікується в Чернівецьку область уже до кінця цього тижня.

«Молдова зараз обʼєднана як ніколи. Люди різних національностей, релігій, політичних поглядів обʼєднуються, щоб допомагати українцям», – говорить Дмитро.

Ми щиро дякуємо усім громадянам Молдови, уряду, волонтерам за безумовну підтримку українців у вашій країні.