Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Як і де оформляти тимчасовий статус у Франції?

Як і де оформляти тимчасовий статус у Франції?

Євросоюз активував 4 березня 2022 року спеціальний “тимчасовий статус захисту” для людей, які втекли від війни в Україні. Це тимчасовий захист, не класична  заявка на статус біженця, що дозволяє людям перечекати військовий конфлікт, легально перебуваючи у Євросоюзі і маючи деякі соціальні права на цей час.

Хто має право отримати захист у Франції?

  • Громадяни України або громадяни, які отримали статус біженця в Україні та проживають на її території до 24 лютого 2022 року, включаючи тих, які легально виїхали до Франції протягом 90 днів до початку бойових дій (відпустка, відрядження,…),
  • члени сім’ї вищезгаданих громадян: чоловік, дружина, співмешканець; неповнолітня дитина, включаючи усиновлених дітей; близький член сім’ї, який проживає з ними і фінансово залежить від них,
  • не громадяни України, які легально проживали на її території до 24 лютого 2022 року і мають постійну резиденцію, але не мають можливості або сприятливих умов повернутися до своєї країни.

Як і де запросити цей тимчасовий захист?

Ви можете запросити “тимчасовий статус захисту” у спрощеній формі у Парижі у центральному пункті прийому біженців з України “Accueil Ukraine”, за адресою 39 rue des cheminots 75018 Paris.

Тут знаходяться представники Французького управління у справах імміграції та інтеграції (OFII) та префектури (адміністративного управління), які на місці видають тимчасовий документ Autorisation provisoire de séjour, benéficiaire de la protection temporaire.

Документи видаються із 8 березня 2022 року. Найближчим часом головні префектури Франції мають організувати одне пункт видачі спеціально для локальних заявок.

Процедура подання заявки на тимчасовий захист

З собою потрібно мати документ, що засвідчує особу та громадянство України. На місці, в центрі прийому або ж у префектурі, працівники адміністрації уточнять у вас дату приїзду до Франції, поставлять питання про те, як ви дісталися сюди, впишуть справжню адресу проживання у Франції або пункту прийому біженців, вкажуть номер вашого документу, що посвідчує особу , який потрібно пред’являти одночасно з цим тимчасовим документом, і попросять вас розписатися на тимчасовий дозвіл на проживання, який видають одразу на місці.

Що включає отримання цього захисту?

  • Статус: легальне перебування у Франції
  • Робота: доступ до ринку праці (з автоматичним дозволом на роботу)
  • Житло: доступ до житла (соціальні програми по всій Франції)
  • Допомога: фінансова допомога в залежності від кількості членів сім’ї та доходу (мінімальна сума – 6,8 € на день на одну особу)
  • Соціальна допомога (адаптація та інтеграція у французьке суспільство)
  • Страхування: медична допомога (загальний медичний страховий поліс – Protection universelle maladie (Puma)
  • Опіка: право на законну опіку над супроводжуваними неповнолітніми, а також доступ до освіти;

Сума виплати залежить від складу сім’ї, доходу та потреб. Якщо вам не нададуть житло, додатково до допомоги ви отримаєте 7,40 € на день.

На сьогоднішній день компанія SNCF (Залізниця Франції) надає безкоштовні квитки для біженців з України, які можна придбати у будь-якій залізничній касі при пред’явленні вашого документа з громадянством. Також паризька транспортна компанія RATP виписує у касах метро та вокзалів безкоштовний денний квиток на проїзд у громадському транспорті всього паризького регіону.

Допомогу з житлом у Франції пропонують у цій групі Facebook.

Інформацію надала координаторка Міжнародного штабу допомоги українцям у Франції Оксана Піддубна.