Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » У Києві проходить масштабний волонтерський саміт «ЗСУ та волонтери – шлях нескорених»

У Києві проходить масштабний волонтерський саміт «ЗСУ та волонтери – шлях нескорених»

Захід розпочали зі вітальних слів одного із співорганізаторів форуму Олександра Лабецького, заступниці Міністра оборони Ганни Маляр та Надзвичайного і Повноважного Посла Чорногорії в Україні Драгіци Понорац. Вшанували жертв війни хвилиною мовчання та відкрили захід Гімном України.

У першій панельній дискусії на тему «Міжнародний волонтерський досвід – успіхи та виклики» взяли участь народні депутати Ростислав Тістик та Софія Федина, виконавчий директор ICAP Єднання Володимир Шейгус, директорка БО «Фонд Сергія Притули»   Ганна Гвоздяр, віце-президентка фонду «Razom for Ukraine» Любов Шипович, керівниця БФ «Крила надії» Наталія Ліпська, голова Асоціації українців Люксембургу LUkraine Микола Жаров та радниця Головнокомандувача Збройних Сил України Ореста Бріт. Першу панель модерувала голова Міжнародного штабу допомоги українцям та президентка Business Woman Club Ганна Крисюк.

Наступні панельні дискусії були присвячені таким темам: «Правова безпека волонтерів», «Волонтер – опора ЗСУ» та «Держава назустріч волонтерам».

На форумі домовились створити об’єднання волонтерів України і світу, запланували в січні організувати тематичну вечерю, щоб обговорити глобальну волонтерську співпрацю, підтримку ЗСУ та можливості кооперації. А також вирішили створити Telegram-канал, який дасть можливість обмінюватися інформацією щодо досвіду волонтерської діяльності та більше один одному допомагати шляху до перемоги. По завершенню форуму учасники збираються підписати підсумкову резолюцію.

За словами пані Ганни такі зустрічі є дуже важливими для розуміння реальної ситуації в країні та можливостей, як ми можемо підтримати один одного та допомогти. Це час обʼєднуватися, вести діалоги і шукати компроміси для спільної боротьби. Міжнародний штаб допомоги українцям уже в наступному році долучиться до цієї вечері як один із співорганізаторів для того, щоб допомогти налагодити співрацю з міжнародною спільнотою.

Участь у форумі взяли представники Міжнародного штабу допомоги українцям, зокрема, народний депутат України Сергій Козир, голова ГО «Добро.Дій» Ігор Дулин, радник голови Харківської ОВА Віталій Пушкін, представник Львівського оборонного кластеру Дмитро Шульмейстер, координаторка проєктів МШДУ Яна Коньок.

Захід проведений Українською спілкою активістів Майдану «Нескорені» в партнерстві з волонтерськими ініціативами України, за фінансової підтримки проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», який реалізується ІСАР Єднання у консоціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень та Центром демократії та верховенства права завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.