Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Третій день освітньо-практичного курсу «Тактична медицина для українців» у Стрию

Третій день освітньо-практичного курсу «Тактична медицина для українців» у Стрию

150 учасників пройшли практичні та теоретичні заняття з основ тактичної медицини та надання першої медичної допомоги.

Курси розпочалися з самого ранку і захід відкрили заступник голови Львівської ОВА Юрій Бучко, міський голова Стрия Олег Канівець, президент компанії «International-PMC» Андро Камбіє, голова «LUkraine» Микола Жаров, голова МШДУ Ганна Крисюк та координатор МШДУ Дмитро Кулібабін. 

Олег Канівець зазначив: «Для нас дуже важливі такі проєкти і ми вважаємо, що вони мають проводитися постійно. Тому сьогодні намагаємося максимально перейняти досвід наших іноземних інструкторів, щоб знати як рятувати життя за сучасними технологіями, та як навчити цьому інших».

Протягом для кожен учасник курсу мав можливість навчитися користуватися турнікетами, робити штучне дихання, дізнатися як робити уколи, як одягати бандажі та багато іншого.

Голова МШДУ Ганна Крисюк подякувала всім парнерам і організаторам за підтримку: «У першу чергу дякую голові Львівської ОВА Максиму Козицькому за допомогу в організації даного заходу, всім партнерам, Асоціації українців в Люксембурзі «LUkraine», компанії International-PMC. Разом із Сумщиною, де також проводяться курси, плануємо організувати навчання для тисячі людей за цей місяць, а до кінця року навчити 10 тис. людей». 

Під час курсу організатори також відзначили День Героїв (свято в Україні 23 травня) висадженням символічних дерев у рамках глобальної екоініціативи Greening of the Planet. Висадження ініціював міський голова Стрия Олег Канівець. Одну ялинку присвятили нашим Героям, захисникам і захисницям, а другу висадили в честь гостей, які приїхали з Люксембургу, Франції та США для проведення навчань.

Учора, 23 травня, міський голова Стрия Олег Канівець надав необхідну матеріально-технічну базу для навчання, взяв на себе всі організаційні питання. До навчання також прибули військові та медики із Дрогобича у співпраці з Дрогобицькою міською радою.

Нагадаємо, проєкт «Тактична медицина для українців» тривав три дні. Станом на 23 травня навчання пройшли вже близько 450 осіб, серед них військові, медики, представники Державної прикордонної служби України, Нацполіції, тероборони, лісники, представники Державної служби надзвичайних ситуацій та Військового комісаріату.

Проєкт ініційований Міжнародним штабом допомоги українцям та організований на Львівщині у співпраці з Львівською ОВА, Асоціацією украі‌нців в Люксембурзі «LUkraine» та компанією International-PMC.

Паралельно в Сумах стартувала інша навчальна група, де навчають інструкторів. Організаторами в Сумах виступили: Сумська ОВА на чолі з Дмитром Живицьким, Сумський обласний центр екстреної медичної допомоги та медичних катастроф, Благодійний фонд «The Austere Medical Relief Group», Благодійний фонд «Меліос».