Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Ситуація в Україні 28.04.2022

Ситуація в Україні 28.04.2022

Підготував Денис Богуш, військовий і політичний експерт, Міжнародний штаб допомоги українцям

Загальний опис ситуації. РФ почала війну проти України 24 лютого 2022 року (64 день війни). Ворог й надалі проводить підготовчі заходи з метою активізації наступальних дій на сході України для встановлення повного контролю над територіями Донецької та Луганської областей.

На сьогодні — 28 квітня Розпочалася шістдесят четверта доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

Противник продовжує наступальні дії у Східній операційній зоні з метою встановлення повного контролю над територією Донецької і Луганської областей та утримання сухопутного коридору з тимчасово окупованим Кримом.

Ворог нарощує темпи проведення наступальної операції. Найбільша активність спостерігається на Слобожанському та Донецькому напрямках.

На Волинському та Поліському напрямках суттєвих змін у діяльності підрозділів противника не відзначено. Шляхом утримання відповідного комплекту військ, ворог намагається забезпечити утримання резервів Збройних Сил України на Сіверському напрямку та не допустити їх переміщення до Східної операційної зони.

На Слобожанському напрямку угруповання противника продовжує завдавати ударів та вогневого ураження артилерією по місту Харкову. Основні зусилля окупантів зосереджені на Ізюмському напрямку.

На Донецькому напрямку угруповання противника продовжує ведення активних дій на лінії зіткнення. Основні зусилля зосереджені на оточенні угруповання військ Сил оборони.

Для виконання зазначеної мети, на Лиманському напрямку, ворог покращив тактичне положення, намагається розвинути наступ на населений пункт Лиман. Загарбники проводять підготовчі заходи для форсування річки Сіверський Донець.

На Таврійському напрямку підрозділи противника продовжують проведення демонстраційних дій та маневрів з метою введення в оману та недопущення перекидання наших військ на інші напрямки.

На Південнобузькому напрямку угруповання противника основні зусилля зосереджує на напрямках Херсон – Миколаїв та Херсон – Кривий Ріг. Ворог у результаті штурмових дій закріпився в районі населеного пункту Таврійське, намагається здійснювати вогневе ураження по позиціях наших військ у районах населених пунктів Олександрівка і Нова Зоря.

На тимчасово окупованих територіях Харківської, Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Луганської, Донецької областей окупанти проводять масштабні “фільтраційні заходи”. Чоловіків призовного віку масово вивозять у напрямку тимчасово

окупованого Криму задля поповнення “обмінного фонду”. Також не виключена організація пропагандистських “парадів перемоги” за участі затриманих українців.

На території невизнаного ПМР поблизу села Колбасна 27.04. відбулася стрілянина поблизу складів з російським озброєнням. Там заявили, що до інциденту причетні представники України.

З посиланням на ЗМІ РФ повідомляється, що у середині травня у “ДНР” та “ЛНР” планується провести референдум про приєднання до Pосії, а в Херсонській області — референдум про незалежність від України та створення “ХНР” з подальшим приєднанням до РФ.

На зустрічі у німецькому Рамштайні ухвалили стратегічне рішення щодо переходу української армії на натівські калібри та техніку. Це забезпечить повну взаємосумісність ЗСУ з арміями країн-НАТО.

У Маріуполі 28 квітня окупанти хочуть провести пропагандистський “прес-тур” для лояльних ЗМІ, у тому числі західних. Мета — показати як “українська армія розбомбила місто”.

Президент Зеленський отримав запрошення на саміт “Великої двадцятки” (G20) від президента Індонезії Джоко Відодо.

Втрати військових осіб та військової техніки ЗС РФ

  • Військових осіб – близько 22800
  • танки ‒ 970
  • бойові броньовані машини ‒ 2389
  • артилерійські системи – 431
  • РСЗВ – 151
  • засоби ППО – 72
  • літаки – 187
  • гелікоптери – 155
  • кораблі /катери – 8

В Україні загинув один із командирів 247-го десантно-штурмового полку збройних сил РФ майор Олексій Дінека.

Випадки спротиву місцевого населення

Запланований мирний мітинг у м. Херсон розігнали окупанти, використовуючи сльозоточивий газ та світлошумові гранати. Є постраждалі.

В тимчасово окупованому місті Ізюмі Харківської області місцеві мешканці утворили діверсійну групу та дали бій російським загарбникам.