Підготував Денис Богуш, військовий і політичний експерт, Міжнародний штаб допомоги українцям
Загальний опис ситуації. РФ почала війну проти України 24 лютого 2022 року (33 день війни). Розпочали вони з ракетно-бомбового удару по 17 українських містах, спочатку по місцям військової інфраструктури, а зараз і по цивільним об’єктам інфраструктури.
На сьогодні – 28 березня – розпочато тридцять третю добу героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.
На Волинському напрямку залишається ймовірність залучення збройних сил республіки Білорусь до агресії проти України. Продовжується ведення повітряної розвідки на напрямках Ковель, Вараш, Сарни. Фіксується підвезення автомобільним транспортом до району населеного пункту Калинковичі ракет “Іскандер”.
На Поліському напрямку (Чорнобиль) противник активних наступальних дій не проводив. Продовжується перегрупування та виведення з території Київської області окремих підрозділів.
На Сіверському напрямку (Чернігів) противник наступальних дій не проводив.
На Слобожанському напрямку (Харків) ворог відмовився від наступальних дій у районі міста Сум, намагається здійснити перегрупування та відведення підрозділів на інші напрямки. Тривають оборонні бої в районах населених пунктів Топольське, Кам’янка, Суха Кам’янка Харківської області. У напрямку міста Ізюм окупанти намагалися вести наступальні дії.
На Донецькому напрямку противник основні зусилля зосереджував на взятті під контроль населених пунктів Попасна, Рубіжне та Новотроїцьке. В захопленні міста Маріуполь, успіху не має. Ворог здійснював артилерійські та мінометні обстріли населених пунктів Торецьке, Світлодарськ, Троїцьке, Піски. Основною метою окупантів залишається здійснення виходу на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей.
На Таврійському напрямку підрозділи Росгвардії на тимчасово зайнятих територіях у Херсонській області продовжують проводити фільтраційні заходи.
На Південнобузькому напрямку положення та дії противника залишалися без суттєвих змін. Основні зусилля Сил оборони України зосереджуються на організації оборонних заходів міст Кривий Ріг, Запоріжжя та Миколаєва, утриманні визначених ділянок морського узбережжя, охороні та обороні об’єктів критичної інфраструктури.
На Харківщині українська армія вибила російських окупантів із села Гусарівка та Ольховка. Також Мала Рогань повністю знаходиться під контролем ЗСУ і “зачищена” від окупантів. У Запорізькій області бійці тероборони звільнили від окупантів два села — Полтавка та Малинівка.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що частина українських моряків із острова Зміїний загинули, частина була взята в полон – їх поміняли на російських військових.
Увечері 27 березня потужні вибухи пролунали в Києві та Черкаській області. Увечері очевидці також повідомили про вибухи у Луцьку, Рівному, Житомирі, Харкові.
Втрати військових осіб та військової техніки ЗС РФ
- особового складу – близько 17000 осіб,
- танків ‒ 586 од,
- літаків – 123 од,
- гелікоптерів – 127 од,
- бойових броньованих машин ‒ 1694 од,
- артилерійських систем – 302 од,
- засоби Протиповітряної оборони – 54 од,
- автомобільної техніки – 1150 од,
- кораблі /катери – 7 од
Випадки спротиву місцевого населення
У тимчасово окупованому Генічеську на Херсонщині люди підпалили військкомат, який раніше захопили російські окупанти.
У тимчасово окупованому Херсоні люди зібралися на мітинг поблизу будівлі Херсонської ОДА, скандуючи “Херсон – це Україна!”. Російські військові натомість відкрили по мітингувальникам вогонь та кидали димові шашки.
На підтримку України вкотре вийшли мешканці тимчасово окупованої Нової Каховки (Херсонська область).
Втрати цивільного населення
Станом на ранок 27 березня 2022 року 139 дітей загинуло та понад 205 поранено через збройну агресію російської федерації. Найбільше постраждало дітей у Київській області – 65 людей. На Запоріжжі було вбито 19 дітей. Про це повідомили у прес-службі Генеральної прокуратури України.
Людмила Денісова розповіла, що російські загарбники проводять масову депортацію населення окупованих територій України.