Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Ситуація в Україні 20.04.2022

Ситуація в Україні 20.04.2022

Підготував Денис Богуш, військовий і політичний експерт, Міжнародний штаб допомоги українцям

Загальний опис ситуації. РФ почала війну проти України 24 лютого 2022 року (56 день війни). Ворог й надалі проводить підготовчі заходи з метою активізації наступальних дій на сході України для встановлення повного контролю над територіями Донецької та Луганської областей.

На сьогодні — 20 квітня – Розпочалася п’ятдесят шоста доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

На Волинському та Поліському напрямках противник активних дій не проводив. Визначені підрозділи збройних сил республіки Білорусь продовжують виконувати завдання з прикриття українсько-білоруського кордону в Брестській та Гомельській областях.

На Сіверському напрямку (Чернігів) ознак формування противником ударного угрупування для відновлення наступальних дій не виявлено. Тривають заходи інженерного обладнання опорних пунктів у прикордонних з Україною районах.

На Слобожанському напрямку (Харків) ворог здійснює перегрупування та поповнення запасів. Продовжує часткове блокування Харкова та обстріли міста. На Ізюмському напрямку противник здійснив спробу наступу в напрямку Сулигівка, Дібрівне.

На Донецькому і Таврійському напрямках російські окупанти продовжують здійснювати обстріли передових позицій наших військ та пошук слабких місць в обороні. Продовжується ведення бойових дій в районах населених пунктів Кремінна, Торське та Зелена Долина. Ворог здійснює перегрупування з метою подальшого наступу у напрямку на населений пункт Лиман. Противник також намагається здійснювати наступ з метою просування вглиб населеного пункту Попасна.

На Донецькому напрямку ворог вів штурмові дії у районі населеного пункту Мар’їнка. Однак у Генеральному штабі ЗСУ повідомили, що внаслідок контрнаступу українських військ російські окупанти зазнали втрат і відступили, українські захисники відновили контроль над містом.

Основні зусилля противник зосереджує на захопленні міста Маріуполя, продовжує штурмові дії в районі заводу “Азовсталь”.

Ворог веде бойові дії в районі населених пунктів Велика Новосілка, Рівнопіль та Сторожеве. Продовжує здійснювати логістичне забезпечення військ.

На Південнобузькому напрямку противник зосереджує основні зусилля на утриманні займаних рубежів, здійснює обстріли позицій наших військ. Веде бойові дії в районі населеного пункту Олександрівка.

Відбувся п’ятий обмін полоненими з РФ — 60 військовослужбовців та 16 цивільних повертаються додому.

Україна вже звільнила 919 населених пунктів, які були під російською окупацією. Ще приблизно 2 тисячі міст та селищ залишаються під контролем РФ.

Через відсутність людських ресурсів російські загарбники намагаються долучити до бойових дій українських чоловіків. Ворог примусово мобілізує мешканців тимчасово окупованого Ізюму Харківської області.

Окупанти провели “референдум” у Розівці в Запорізькій області. Місцеве населення, переважно люди похилого віку та переселенці з Маріуполя, обманом було зібране в місцевий будинок культури. Залякані люди під дулом автоматів змушені були голосувати за вибори нового “мера”, “активу села”, а потім і про приєднання до «Донецької народної республіки».

Втрати військових осіб та військової техніки ЗС РФ

  • Військових осіб ‒ близько 20 800 осіб,
  • танків ‒ 802 од,
  • бойових броньованих машин ‒ 2063 од,
  • артилерійських систем – 386 од,
  • Ракетних ситем залпового вогню ‒ 132 од,
  • засоби протиповітряної оборони ‒ 67 од,
  • літаків – 169 од,
  • гелікоптерів – 150 од,
  • кораблі /катери ‒ 8 од,

У боях під Кремінною був ліквідований командир сепаратистів «ДНР» Михайло Кищик, більше відомий як “Миша Чечен”.

У Київській області у результаті російської агресії загинуло понад 1000 цивільних осіб, переважна більшість людей були застрелені, тіла продовжують виявляти, повідомив голова поліції Київської області Андрій Нєбитов. За його словами, лише у місті Буча вже виявили понад 420 тіл загиблих.

Російські військові продовжують скоювати воєнні злочини, при цьому вони ще й їх самі фіксують. Лише за 18 квітня окупанти вивезли з Маріуполя 98 дітей. Про це написав радник мера Маріуполя Петро Андрющенко