Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Ситуація в Україні 20.03.2022

Ситуація в Україні 20.03.2022

Підготував Денис Богуш, військовий і політичний експерт, Міжнародний штаб допомоги українцям

Загальний опис ситуації. РФ почала війну проти України 24 лютого 2022 року (25 день війни). Розпочали вони з ракетно-бомбового удару по 17 українських містах, спочатку по місцям військової інфраструктури, а зараз і по цивільним об’єктам інфраструктури.

На сьогодні – 20 березня – розпочато двадцять п’яту добу героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

Оборона позицій суттєвих змін протягом останньої доби не зазнала. Протиповітряною обороною Повітряних сил ЗС України збито три російських бойових вертольоти.

Протягом доби ворог активних наступальних дій не проводив, зосереджував зусилля на поповненні поточних втрат.

Окупанти терористичними методами насаджують жорсткий адміністративно- поліцейський режим, свідомо створюють умови для гуманітарної кризи на тимчасово зайнятих територіях, намагаються примусити до колабораціонізму місцеве населення. При цьому загарбники поширюють листівки з пропозиціями звернутися до окупаційної адміністрації. Крім того, начальник 652-ї групи Інформаційно-психологічних операцій російських терористичних військ отримав сувору догану за слабку роботу зі створення так званої «Херсонської народної республіки».

Стало відомо, що зі зведеного загону 331-го гвардійського парашутно-десантного ударного костромського полку який брав участь у бойових діях на Київському напрямку, залишився в живих один військовий, у шпиталі.

На фоні подібних обставин командуванням російського чорноморського флоту терміново проводяться заходи щодо заміни 130 відказників-контрактників 810-ї бригади морської піхоти на десантників 7-ї десантно-штурмової дивізії. Питання щодо їх подальшої служби вирішує Федеральна Служба Безпеки РФ. У тимчасово окупованому Криму окремі підрозділи морської піхоти втратили до 90 відсотків особового складу, резервів для відновлення втрат немає.

Крім того, на тимчасово окупованій території Донецької області російськими кураторами оголошено чергову хвилю мобілізації для поповнення 1-го армійського корпусу. Граничний вік відмобілізованих піднято до 65 років.

З 10 гуманітарних коридорів спрацювали 8, всього евакуйовано 6 623 людини.

РФ замінувала рекомендовані шляхи від Босфору до Одеси і повідомила, що це українські міни.

Міноборони РФ заявило, що російські військові застосували гіперзвукові ракети комплексу “Кинжал” для знищення підземного військового складу населеному пункті Делятин Івано- Франківської області. Збройні сили України заявили, що справді ворог завдав удару по складах зберігання, проте тип ракети буде ще встановлено.

Росія більше не зможе постачати до України через білоруську залізну дорогу свою техніку і провізію, адже залізничного сполучення між Білоруссю та Україною більше немає. Про це заявив голова правління Української залізниці Олександр Камишин. Усі білоруські дипломати виїхали з України.

В Україні запрацювали табори для полонених окупантів, офіційно їх 562.

Рада національної безпеки і оборони України вирішила, враховуючи повномасштабну війну, розв’язану Росією та зв’язки деяких політичних структур з цією державою, призупинити будь-яку діяльність низки політичних партій на час воєнного стану, зокрема

«ОПЗЖ», «Партія Шарія», «Наші» та ін.

Втрати військових осіб та військової техніки ЗС РФ

  • Військових осіб – близько 14700 осіб,
  • танків ‒ 476 од,
  • бойових броньованих машин ‒ 1487 од,
  • артилерійських систем – 230 од,
  • засоби протиповітряної оборони – 44 од,
  • літаків– 96 од,
  • гелікоптерів– 118 од,
  • автомобільної техніки – 947 од,
  • кораблі /катери  – 3 од,

Українські воїни ліквідували заступника командувача Чорноморського флоту РФ з військово-політичної роботи, капітана першого рангу Андрія Палія.

Під час наведення понтонно-мостової переправи через річку Сіверський Донець у районі Ізюму Харківської області загинув начальник інженерних віск Західного військового округу полковник Микола Овчаренко. Разом із ним загинули 18 та отримали поранення ще 46 військовослужбовців.

Випадки спротиву місцевого населення

За допомогою пропагандистських сюжетів окупанти намагаються сформувати картинку лояльного ставлення місцевого населення до окупаційної влади. У населених пунктах на Чернігівщині намагались роздавати «гуманітарну допомогу». Місцеві жителі навіть під тиском з рук ворога нічого не взяли.

Втрати цивільного населення

Станом на ранок 24 дня повномасштабного вторгнення рф на територію нашої держави від дій окупантів загинули 112 дітей і більше 140 поранених. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора. Найбільше постраждалих у Київській – 57, Харківській – 36, Донецькій -28, Чернігівській – 30, Миколаївській – 21, Житомирській – 15, Сумській – 14 та Херсонській – 14 областях. В Маріуполі ця статистика в набагато більше, але підрахувати поки не вдалося.