Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Ситуація в Україні 19.04.2022

Ситуація в Україні 19.04.2022

Підготував Денис Богуш, військовий і політичний експерт, Міжнародний штаб допомоги українцям

Загальний опис ситуації. РФ почала війну проти України 24 лютого 2022 року (55 день війни). Ворог й надалі проводить підготовчі заходи з метою активізації наступальних дій на сході України для встановлення повного контролю над територіями Донецької та Луганської областей.

На сьогодні — 19 квітня – Розпочалася п’ятдесят п’ята доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

Противник намагається продовжувати наступальні дії у Східній операційній зоні з метою встановлення повного контролю над територією Донецької і Луганської областей, а також утримання сухопутного коридору з тимчасово окупованим Кримом. Президент Володимир Зеленський заявив, що окупанти почали битву за Донбас.

Не припиняються ракетно-авіаційні удари по цивільних об’єктах на всій території України. Протягом попередньої доби відбулась активізація ракетних ударів по об’єктах у західних областях.

У Слобожанському та Донецькому операційних районах агресор проводить наступальні та штурмові дії на окремих напрямках.

Ворог продовжує перекидання озброєння, військової техніки до України з центральних і східних регіонів РФ, розгортають логістичні центри та створюють польові бази ремонту і відновлення пошкодженої техніки.

На Слобожанському напрямку противник визначеним складом сил продовжує часткове блокування міста Харкова, здійснює перекидання додаткових Зенітно-ракетних еомплексів “Тор” до Харківської області.

На Ізюмському напрямку ворог веде наступальні дії на лівому березі річки Сіверський Донець.

На Донецькому і Таврійському напрямках російські окупанти активізували наступальні дії уздовж всієї лінії зіткнення.

Основні зусилля ворога зосереджені на прориві оборони наших військ у Луганській та Донецькій областях, а також встановленні повного контролю над містом Маріуполь. У Запорізькій області триває зосередження підрозділів окупаційних військ у визначених районах. Три напрямки, за якими найближчим часом будуть складні артилерійські бої: Миколаїв, Ізюм, Маріуполь.

На Південнобузькому напрямку основні зусилля ворог зосереджує на виході до адмінмежі Херсонської області. З метою покращення тактичного положення окупанти намагаються вести наступальні дії в районі населеного пункту Олександрівка. Противник не припиняє обстріли цивільних об’єктів у місті Миколаєві.

На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках суттєвих змін не фіксується.

У Чорному морі російські ракетні та десантні кораблі відійшли майже на 200 кілометрів від українських берегів, проте загроза ракетних ударів зберігається.

Республіка Білорусь продовжує надавати свою територію для завдання авіаційних ударів по території України та ведення розвідки.

На території Донецької та Луганської областей захисниками України за минулу добу відбито сім атак ворога.

За інформацією Генерального штабу, до 24 квітня РФ має сформувати додаткові підрозділи на території Ростовської області та в тимчасово окупованому Криму, які будуть займатися охороною адмінбудівель і важливих об’єктів інфраструктури на захоплених українських територіях

Також у п’яти областях України на Великдень можуть відбутися терористичні акти РФ, зокрема в Одеській, Запорізькій, Сумській, Миколаївській та Харківській.

Втрати військових осіб та військової техніки ЗС РФ

  • особового складу ‒ близько 20 800 осіб, танків ‒ 802 од.
  • бойових броньованих машин ‒ 2063 од, артилерійських систем – 386 од,
  • Ракетні системи залпового вогню ‒ 132 од,
  • засоби Протиповітряної оборони ‒ 67 од,
  • літаків – 169 од,
  • гелікоптерів – 150 од,
  • автомобільної техніки ‒ 1495 од,
  • кораблі /катери ‒ 8 од,

У війні РФ проти України загинув командир 49 зенітної ракетної бригади Росії полковник Іван Гришин. У Севастополі поховали командира великого десантного корабля “Цезар Куніков”, капітана 3-го рангу Олександра Чирву.