Загальний опис ситуації. РФ почала війну проти України 24 лютого 2022 року (23 день війни). Розпочали вони з ракетно-бомбового удару по 17 українських містах, спочатку по місцям військової інфраструктури, а зараз і по цивільним об’єктам інфраструктури.
На сьогодні – 18 березня – розпочато двадцять третю добу героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.
За минулу добу російські окупанти більше оборонялися, аніж думали про наступальну операцію. Особовий склад ворога повністю деморалізований. Російські солдати шукають “українські патрони”, щоб ними прострелити собі ноги, аби потрапити у шпиталь. Тож, російсько-фашистське командування намагається поповнити свої пошарпані воїнства за рахунок найманців. Вже завербовано близько тисячі бойовиків з Сирії й т. зв. Хезболли. Вимога – досвід міських боїв. При цьому моральний дух найманців вкрай низький, багато хто розглядає це вербування, як можливість втекти в Європу з Сирії.
У свою чергу, українські війська продовжують контрнаступ на тимчасово окуповані території і завдають росіянам серйозних втрат.
Так у Київській області з метою сковування дій Збройних сил України противник намагався здійснювати блокування населених пунктів на північ від столиці. Йдеться про населені пункти Ірпінь, Буча та Ворзель. Успіху не здобув, натомість зазнав втрат. Паралельно Бучу було остаточно зачищено від диверсійних групп ворога.
На Сіверському напрямку ворог, схоже, полишив плани захопити Чернігів, тому що активно здійснював підготовку для відновлення наступу з метою подальшого блокування Києва з північно-східного напрямку.
У Києві, Чернігові, Сумах та Харкові – Росія застосувала 97 тактичних груп. З них 15 знищено повністю, 18 небоєздатні, 10 лишаються такими, які вони ще можуть перекидати. У Дніпропетровській області ворог продовжує наносити ракетно-бомбові удари по об’єктах цивільної інфраструктури. Ситуація в області напружена, але стабільна і контрольована. Область залишається під контролем Збройних сил, тероборони та поліції.
Підприємства та підприємці повертаються до роботи.
Також ворогом використано майже весь комплект крилатих ракет морського базування “Калібр” та оперативно-тактичних ракетних комплексів “Іскандер” у ході перших двадцяти діб операції, тому він продовжує нанесення ракетно-бомбових ударів по об’єктах інфраструктури та житлових кварталах великих міст з використанням озброєння невибіркової дії.
На Волинському напрямку (Житомирська область) зберігається висока ймовірність проведення провокацій з метою втягнути у війну Білорусь.
На Слобожанському напрямку – окупанти намагаються готувати новий наступ на Харків, Суми та Ізюм.
Чорноморське узбережжя та акваторія – окупанти намагаються виявити та знищити
прибережну систему ППО, кораблі російсько-фашистського флоту проводять демонстраційні дії в 10-15 км від берега Одеської області з метою психологічного тиску на мешканців міста.
Близько 6:08 у Львові було оголошено повітряну тривогу, а вже близько 6:25 ранку на околиці міста пролунали три вибухи. За попередньою інформацією від військових, окупанти здійснили ракетний обстріл в районі Львівського державного авіаційно- ремонтного заводу.
Втрати військових осіб та військової техніки ЗС РФ
- Військових осіб – близько 14 200 осіб,
- танків ‒ 450 од,
- бойових броньованих машин ‒ 1448 од,
- артилерійських систем – 205 од,
- засоби протиповітряної оборони – 43 од,
- літаків – 93 од,
- гелікоптерів – 112 од,
- автомобільної техніки – 879 од,
- кораблі /катери – 3 од,
Випадки спротиву місцевого населення
У Херсоні місцева мешканка потролила російських окупантів, які роздавали так звану гуманітарну допомогу заради картинки на російському ТБ. Відео опубліковано у ТікТок. У відповідь на пропозицію взяти гуманітарну допомогу з рук росіянина жінка сказала, що візьме тільки червону ікру.
Міського голову Мелітополя Івана Федорова, який був захоплений у полон, але відмовився співпрацювати з окупантами, нагородили орденом “За мужність” ІІІ ступеня.
Втрати цивільного населення
З початку повномасштабної війни, внаслідок ворожих обстрілів у Чернігові загинули понад 200 цивільних мешканців. Про це в інтерв’ю “Суспільному” повідомив мер міста Владислав Атрошенко.
Підготував Денис Богуш, військовий і політичний експерт, Міжнародний штаб допомоги українцям