Загальний опис ситуації. РФ почала війну проти України 24 лютого 2022 року (22 день війни). Розпочали вони з ракетно-бомбового удару по 17 українських містах, спочатку по місцям військової інфраструктури, а зараз і по цивільним об’єктам інфраструктури.
На сьогодні – 17 березня – розпочато двадцять другу добу героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.
Суттєвих змін протягом останньої доби в військових діях РФ не було.. Збройні Сили України продовжували завдавати нищівних ударів по угрупованнях військ ворога, який намагається утримувати оборону захоплених рубежів.
Протягом доби українськими захисниками було знищено командний пункт та підрозділи забезпечення 35-ї загальновійськової армії Східного військового округу збройних сил російської федерації.
Крім того, за попередню добу, зенітних ракетних військ Збройних Сил України знищено десять повітряних цілей противника.
Ворог, не маючи успіху у проведенні наземної операції, продовжує завдавати ракетно- бомбових ударів по інфраструктурі та густонаселих районах українських міст. Вночі було завдано ударів по Києву, Харкову та м.Сарни, Рівненської області.
Російські окупанти продовжують підступно діяти і в інформаційному просторі – здійснюють кібератаки, фізично знищуюють ретранслятори телевізійних та радіосигналів, продовжують масову інформаційну компанію з метою дискредитації вищого військово-політичного керівництва України та ЗСУ.
Окупаційні війська продовжують нести втрати. Мають великі проблеми з комплектуванням бойових підрозділів та підрозділів забезпечення. Особовий склад противника деморалізований, що призвело до збільшення кількості випадків дезертирства та відмовами військовослужбовців збройних сил російської федерації брати участь у війні на території України.
Виконувач обов’язків голови “Енергоатома” Петро Котін розповів, що росіянам не вдалося захопити Південноукраїнську АЕС.
Втрати військових осіб та військової техніки Збройних сил РФ
- Військових осіб – близько 13800 осіб,
- танків ‒ 430 од,
- бойових броньованих машин ‒ 1375 од,
- артилерійських систем – 190 од,
- засоби протиповітряної оборони – 43 од,
- літаків – 84 од,
- гелікоптерів – 108 од,
- кораблі /катери – 3 од,
Українські захисники за добу знищили майже 400 одиниць військової техніки російських окупантів.
В Одеській області зенітний ракетний підрозділ Повітряного командування «Південь» ліквідував два літаки Збройних сил РФ.
Ще один ворожий літак типу Су збили захисники Чернігова. Відомо, що він гатив по місту ракетами.
У Миколаївській області збито російський бойовий вертоліт Ка-52.
Українська армія ліквідувала таких російських головних військових:
генерал-майора Тушаєва Магомеда; генерал-майора Герасимова Віталія; генерал-майора Колесникова Андрія; полковника Захарова Андрія; полковника Порохню Сергія;
полковника Ніколаєва Ігоря (командир 252-го гвардійського мотострілецького полку третьої мотострілецької дивізії, начальник військової частини 91711, що дислокується у Богучарі Воронезької області РФ);
підполковника Агаркова Юрія; підполковника Софронова Дмитра; підполковника Єрмоліна Михайла.
Україна взяла в полон близько тисячі російських військовослужбовців, які дають свідчення. З Білорусі до Росії вже вивезли понад 2,5 тисячі мертвих військових РФ.
ЗСУ від початку доби знищили три літака та один вертоліт російських окупантів. У понад 200 містах і селах РФ вже відбулися поховання знищених окупантів.
Випадки спротиву місцевого населення
У Василівці Запорізької області молоді хлопці об’єдналися в невеличкі загони самооборони, зробили «коктейлі Молотова» та підпалили бронетранспортер, забрали з нього автомати і з них вдарили вночі по тентованій машині з особовим складом. Говорять приблизно про 10 “200-х” росіян.
Росіяни вдерлися у Бучанську міську раду й влаштували там погром. Вони незаконно взяли в полон 6 працівників та волонтерів. Пізніше відпустили.
Окупанти викрали мера міста Скадовська Олександра Яковлева та його заступника Юрія Палюха. Пізніше жителі Скадовська вийшли на мирний мітинг, вимагаючи звільнити керівництво міста, окупанти застосували сльозогінний газ та відкрили вогонь. Пізніше мера відпустили.
В тимчасово захопленому Бердянську Запорізької області 16 березня – тисячі людей вийшли на патріотичний мітинг проти російської окупації.
Мера Мелітополя Івана Федорова звільнено з російського полону. Його обміняли на 9 строковиків 2002-2003р.н.
Втрати цивільного населення
Російські військові вбили вже 103 дитини і поранили ще понад 100. Військові злочинці Росіі вбивають щойнайменше п’ять наших дітей щодня. Про це заявила очільниця Офісу генпрокурора Ірина Венедіктова.
У Харкові з початку війни через дії російських військових загинуло понад 500 мирних жителів. Про це повідомило 16 березня Головне управління ДСНС України у Харківській області. Загалом росіяни нанесли понад 50 ударів за добу.
Розбір завалів біля телевежі поблизу Рівного, куди влучили дві ракети російських окупантів, завершили. Кількість загиблих 21 людини.
У Чернігові в одному з мікрорайонів російські окупанти обстріляли людей, які стояли в черзі за хлібом. Повідомляється про щонайменше 10 загиблих.
Вiд початку війни на Чернігівщині загинули 220 жителів, серед них 6 — діти.
16 березня близько 16 години в районі Степногірська важка артилерія ворожих сил здійснила обстріл автоколони мирних жителів з Маріуполя, що рухались трасою в бік Запоріжжя. Відомо про 5 поранених, з них одна дитина у важкому стані.
Російська артилерія атакувала курортні селища Лебедівка, Санжейка, Затока та Біленьке. Снаряди пошкодили п’ять будівель на базі відпочинку. Дві людини отримали поранення. Під завалами обстріляного гуртожитку в Чернігові виявили тіла 5 загиблих, 3 з них діти.
Підготував Денис Богуш, військовий і політичний експерт, Міжнародний штаб допомоги українцям