Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Ситуація в Україні 16.04.2022

Ситуація в Україні 16.04.2022

Підготував Денис Богуш, військовий і політичний експерт, Міжнародний штаб допомоги українцям

Загальний опис ситуації. РФ почала війну проти України 24 лютого 2022 року (52 день війни). Ворог й надалі проводить підготовчі заходи з метою активізації наступальних дій на сході України для встановлення повного контролю над територіями Донецької та Луганської областей.

На сьогодні — 16 квітня – Розпочалася п’ятдесят друга доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

На Волинському, Поліському та Сіверському напрямках противник активних дій не проводив. Відзначається переміщення, імовірно окремих підрозділів забезпечення 35-ї та 36-ї загальновійськових армій Східного військового округу сил РФ.

На Слобожанському напрямку (Харків) окупанти продовжують ведення бойових дій силами окремих підрозділів. Основні зусилля противник зосереджує на перегрупуванні та посиленні військ. Ворог продовжує часткове блокування міста Харкова та його обстріли із застосуванням артилерії. В районі міста Ізюм ворогом зосереджено до 22-х батальйонних тактичних груп. Основні зусилля противник зосереджує на утриманні займаних раніше позицій та досягнутих рубежів. Не виключається активізація дій противника на напрямку населених пунктів Ізюм та Барвінкове з метою виходу в тил підрозділів українських Об’єднаних сил у районі міста Слов’янськ.

На Донецькому і Таврійському напрямках ворог намагається утримати захоплені території. Зосереджує основні зусилля на взятті під контроль населених пунктів Попасна та Рубіжне, встановленні повного контролю над містом Маріуполь.

На Сєвєродонецькому напрямку значних змін в обстановці не відзначено, ворог збільшив інтенсивність вогневого впливу.

На Попаснянському напрямку противник здійснює постійний вогневий вплив на підрозділи наших військ. Намагається покращити тактичне положення, просунутись вглиб населеного пункту Попасна. Успіху не має.

В районі міста Торецьк ворог продовжує здійснювати періодичний вогневий вплив з метою виснаження наших військ. Здійснює підготовку до активізації бойових дій в районі Авдіївки.

На Південнобузькому напрямку дії противника характеризувалися проведенням заходів з відновлення боєздатності, поповнення запасів, інженерного обладнання позицій в районах населених пунктів Любимівка, Петрівка, Хрещенівка та посилення своїх позицій. Очікується, що противник продовжить ведення бойових дій з метою виходу на адміністративні кордони Херсонської області та намагатиметься відновити наступ.

В акваторії Азовського моря корабельне угруповання противника продовжує

виконання завдань з блокування порту Маріуполь та здійснення вогневої підтримки на приморському напрямку.

Село Рогань на Харківщині звільнене від російських окупантів.

Натомість в тимчасово окупованому Енергодарі підприємців змушують сплачувати “податки” окупантам та проходити нову реєстрацію бізнесу. На блокпостах людям роздають листівки про створення “органу місцевого самоврядування” та запевняють, що “росія прийшла назавжди”.

У районі селища Пасад-Покровське, що біля Чорнобаївки на Херсонщині, чотирьох російський військових обміняли на п’ятьох українських.

Втрати військових осіб та військової техніки ЗС РФ

  • Військових осіб — близько 20 100 осіб,
  • Танків ‒ 762 од,
  • бойових броньованих машин ‒ 1982 од,
  • артилерійських систем — 371 од,
  • ракетні системи залпового вогню — 125 од,
  • засоби протиповітряної оборони — 66 од,
  • літаків— 163 од,
  • гелікоптерів — 145 од,
  • автомобільної техніки — 1458 од,
  • кораблі /катери — 8 од,

Міноборони РФ офіційно заявило, що загинув командир крейсера “Москва”, капітан 1 рангу Купрін Антон Валерійович.

Випадки спротиву місцевого населення

Зранку 15.03. окупанти встановили на будівлі міської ради у м. Скадовськ Херсонської області російський прапор. Мер міста натомість повідомив, що Скадовська міська рада не буде співпрацювати з окупантами.

Найбільший український виробник сталі, група “Метінвест” заявила, що його підприємства у Маріуполі ніколи не працюватимуть під російською окупацією і що Україна наразі втратила доступ до 30-40% своїх металургійних потужностей в обложеному місті.

Головним управлінням розвідки МОУ встановлено, що в період з 20.03 по 12.04.2022 ліквідовано 70 військовослужбовців РФ під час нічних патрулювань в тимчасово окупованому Мелітополі. Є дані, що це наслідок роботи українського руху опору Мелітополя.