Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Ситуація в Україні 16.03.2022

Ситуація в Україні 16.03.2022

Загальний опис ситуації. РФ почала війну проти України 24 лютого 2022 року (21 день війни). Розпочали вони з ракетно-бомбового удару по 17 українських містах, спочатку по місцям військової інфраструктури, а зараз і по цивільним об’єктам інфраструктури.

На сьогодні – 16 березня – розпочато двадцять першу добу героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

Стан, положення та характер дій сил оборони суттєвих змін протягом останньої доби не зазнали. Збройним Силам України вдалось завдати нищівних ударів по угрупованнях військ окупантів на тимчасово зайнятих територіях України та, на окремих напрямках, перейти у контрнаступ.

Авіація Повітряних Сил України продовжувала завдавати ракетно-бомбових ударів по наземних цілях. Було здійснено дев’ять авіа нальотів на колони техніки та скупчення військ окупантів.

Російські окупаційні війська зупинені на Миколаївському напрямку. Ворог намагається посилити угрупування військ.

На Волинському напрямку дії противника змін не зазнали, основні зусилля зосереджуються на посилені охорони українсько-білоруського кордону. Виявлено перекидання до прикордонних з Україною районів підрозділів 120-ої мотострілецької бригади Північно-Західного оперативного командування ЗС РБ.

На Поліському напрямку (Чорнобиль) ворог активних дій не проводив. Натомість здійснює хаотичне мінування місцевості.

На Сіверському напрямку (Чернігів) противник протягом доби зосереджував зусилля на веденні розвідки.

На Слобожанському (Харків) – намагаються посилити наявне угрупування шляхом зосередження резервів поблизу державного кордону.

На Донецькому напрямку ворогом прийнято невдалу спробу просування на напрямках населених пунктів Рубіжне, Сєверодонецьк, Лисичанськ.

Найгірша обстановка – у районі м. Маріуполь, де противник намагається блокувати місто на західній і східній околиці міста.

На Південнобузькому напрямку противник зосередив зусилля на утриманні зайнятих рубежів, удосконаленні інженерного обладнання наявних позицій.

Російські окупанти скинули надпотужну бомбу на Драматичний театр Маріуполя, де сховалися від бомбардувань та обстрілів тисячі городян.

З 9 погоджених гуманітарних коридорів спрацювало 7. Усього вдалось врятувати 28 893 людини із заблокованих міст. З Маріуполя гуманітарним коридором на приватних авто виїхало близько 20 000 людей. Сумська область – евакуйовано 8533 людини. Харківська область – евакуйовано 320 підопічних та працівників Оскіївського психоневрологічного пансіонату.

У трьох окупованих містах Херсонської області — Каховці, Новій Каховці та Таврійську

— російські військові намагаються сформувати лояльні силові підрозділи із місцевих жителів. Набір до окупаційної “поліції” вже оголошено. До “поліцаїв” не висувається особливих вимог, окрім як добре зарекомендувати себе перед окупаційним командуванням. Оголошення про вакансію публікуються у місцевих групах у соцмережах.

Протягом доби продовжувалися авіа та ракетні обстріли по м. Харків, Київ, , Маріуполь, Запоріжжя, Вінниця, Нікополь, Одеська область.

Втрати військових осіб та військової техніки ЗС РФ

  • Військових осіб ‒ понад 13 800 осіб,
  • танків ‒ 430 од,
  • бойових броньованих машин ‒ 1375 од,
  • артилерійських систем – 190 од,
  • засоби протиповітряної оборони ‒ 42 од,
  • літаків – 84 од,
  • гелікоптерів – 108 од,
  • кораблі /катери ‒ 3 од,

За підсумками попередньої доби, за рахунок дій протиповітряної оборони Повітряних Сил Збройних Сил України, було знищено три літаки (два з них Су-34). Крім того

– збито один вертоліт, три БПЛА оперативно-тактичного рівня та дві крилаті ракети. Додаткова інформація зараз уточнюється.

Командира 12-ої окремої гвардійської інженерної бригади – полковника Сергія Порохню (Порохня Сергей Иванович) ліквідовано в Україні.

Ще одного генерал-майора знищили бійці полку “Азов” – командувача 150 мсд генерал-майор Олег Мітяєв.

Військовослужбовці ЗС України знищили російського майора Олександра Федорова, який працював заступником начальника штабу 103-ї ракетної бригади РФ. Саме ця бригада запускає ракети з комплексів “Іскандер” по мирним містам та об’єктам цивільної інфраструктури.

Підрозділи 155 окремої бригади морської піхоти (в/ч 30926, Владивосток) практично повністю знищені ЗС України. Як повідомляється, втрати бригади склали близько 600 військовослужбовців убитими та стільки ж поранених. У той же час, особовий склад бригади не має доступу до продуктів харчування та житла.

ЗС України знищили техніку та військових одного з підрозділів російської армії, яка продовжує обстрілювати та атакувати Маріуполь. “Воїнами був розбитий один з підрозділів 22 бригади спеціального призначення збройних сил РФ”.

Вчора у Харківській області було вбито командира 252 мотострілецького полку (військова частина 91711, Богучар) 3 мотострілецької дивізії полковника Миколаїва Ігора Євгеновича.

Підготував Денис Богуш, експерт Центру дослідження Росії,

Міжнародний штаб допомоги українцям