Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Ситуація в Україні 13.03.2022

Ситуація в Україні 13.03.2022

Загальний опис ситуації. РФ почала війну проти України 24 лютого 2022 року (18 день війни). Розпочали вони з ракетно-бомбового удару по 17 українських містах, спочатку по місцям військової інфраструктури, а зараз і по цивільним об’єктам інфраструктури.

На сьогодні – 13 березня – розпочато вісімнадцяту добу героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

Стан, положення та характер дій сил оборони України без суттєвих змін.

Противник продовжує використовувати цивільну інфраструктуру для військових потреб. У порушення вимог Міжнародного гуманітарного права продовжує розміщувати підрозділи і техніку на об’єктах підвищеної небезпеки, здійснює обстріли мирного населення, проводить незаконні перевірки особистих речей та обшуки серед місцевих мешканців, перевдягається в цивільний одяг та форму ЗС України.

Морально-психологічний стан військ противника, який брав участь у боях зі Збройними Силами України, продовжує погіршуватися, зростає кількість випадків дезертирства та відмов щодо виконання наказів.

За наявною інформацією, на території Республіки Білорусь у медичних закладах південно-східного регіону проходить лікування велика кількість поранених в ході бойових дій на території України військовослужбовців РФ. Запасів крові для проведення хірургічних операцій не вистачає. Задіються резерви накопичені для громадян Республіки Білорусь — близько 2/3 резерву перенаправлено на потреби військовослужбовців РФ. Активізувалась кампанія щодо збору крові серед працівників бюджетної сфери та цивільного населення.

У зв’язку з втратами ЗС РФ формують нові підрозділи. Зокрема, командування ворога планує залучити близько 1500 осіб зі складу 40-ї окремої бригади морської піхоти (Петропавловськ-Камчатський, Тихоокеанський флот).

Збройні Сили України у взаємодії з іншими складовими сил оборони дають гідну відсіч військам противника, зокрема, за попередню добу було знищено два вертольоти, два винищувачі (один з яких Су-34) та два БПЛА. ЗС України стримують ворога на всіх напрямках. На кордонах з Рівненською областю не було зафіксовано порушень зі сторони Республіки Білорусь.

Збройні сили України відбили атаки на Київ, проте захоплені деякі містечка на північному заході столиці.

На Поліському напрямку активних наступальних дій противника не зафіксовано.

На Сіверському (Чернігів) напрямку противник зосереджував зусилля на удосконаленні оперативної побудови військ та системи логістичного забезпечення угрупування.

На Слобожанському напрямку (Харків) ворог проводив наступальні дії у районі Ізюм, у подальшому намагається просунутися у напрямку Слов’янськ. Вночі протитанковий розрахунок прикордонників на Харківщині зупинив рух ворожої колони.

На Донецькому та Таврійському (Крим) напрямках противник проводить штурмові дії та вогневі нальоти. Має незначний успіх на Волноваському напрямку – захопив східні околиці та намагається просунутися далі. ЗС РФ вийшли зі Скадовську Херсонської області.

Вночі противник обстрілював м. Миколаїв, Івано-Франківськ, Львів (міжнародний центр миротворчості та безпеки (Яgворівський військовий полігон, загинуло 35 осіб), а також Харків, Чернігів, Маріуполь, північ Донецької області, Луганську область.

За повідомленням міського голови Васильківа Київської області, унаслідок ракетних обстрілів аеропорт повністю знищений. За минулу добу аеропорт Канатове на Кіровоградщині та у Івано-Франківську було обстріляно ворожими ракетами.

Унаслідок постійних авіа та артилерійських ударів зі сторони РОВ, у Чернігові, Сумах та Миколаєві комунальна інфраструктура не працює або працює з перебоями.

Втрати особового складу та військової техніки ЗС РФ

  • особового складу ‒ понад 12 000 осіб
  • танків ‒ 374
  • бойових броньованих машин ‒ 1226
  • артилерійських систем – 140
  • засоби проти-повітряної оборони ‒ 34
  • літаків – 74
  • гелікоптерів – 86
  • автомобільної техніки ‒ 600
  • кораблі /катери ‒ 3

У ході війни ЗС України повністю знищили 488-й мотострілковий полок, який дислокується в місті Клинці (районний центр Брянщини).

Під час боїв ЗС України знищили командира батальйону оперативного призначення Росгвардії майора Безбородова Дмитра із Балаково Саратовської області.

Варто зауважити, що через значні втрати РФ відправляє в Україну “строковиків” з ТОТ у ЛО та ТОТ у ДО та ув’язнених.

На фоні значних втрат живої сили у військовослужбовців РФ відзначається незадовільний морально-психологічний стан та низька вмотивованість до участі у бойових діях на території України. Так, один з російських полонених, старший сапер військової частини РФ № 51−532, під час допиту розповів представникам СБ України, що поблизу м.

Одеса мали висадитись 600 морських піхотинців Збройних сил РФ, однак вони відмовилися, розуміючи наслідки.

А в окремих частинах, дислокованих у районі м. Брест Республіки Білорусь, відбуваються бунти – військовослужбовці, у тому числі офіцери, висловлюють своє небажання приймати участь у війні проти України. Також почастішали випадки виїзду офіцерів МВС із країни разом із сім’ями. Щоб придушити протести військових, командування почало призначати на керівні посади в армії російських офіцерів.

Випадки спротиву місцевого населення

Мешканці різних міст України продовжують активний опір російській окупації. Так, у тимчасово окупованому м. Бердянськ Запорізької області продовжуються мітинги місцевих мешканців. Жителі м. Херсон також вкотре вийшли на мирний мітинг під гаслом “Ми українці, а не кацапські раби”. На головній площі м. Славутич Чернігівської області пройшов мирний мітинг. Люди вимагали дати дозвіл на зелений коридор, щоб працівників зміни, яких понад два тижні утримують на ЧАЕС російські окупаційні війська, змогли замінити на інших працівників.

За повідомленням голови Волинської Військово-цивільної адміністрації Юрія Погуляйка, область націоналізувала 23 фури (TIR) і товари з РФ та Республіки Білорусь. Частину транспорту віддадуть військовим та прикордонникам. Решта машин будуть возити гуманітарну допомогу в інші регіони.

Втрати цивільного населення

В Україні з початку повномасштабного вторгнення Росії загинуло 82 дитини. Про це заявив секретар РНБО Олексій Данілов. Майже 100 поранені. Найбільше постраждалих у Київській, Харківській, Донецькій, Сумській, Херсонській і Житомирській областях. За повідомленням керівника Донецької ОВЦА Павла Кириленка від початку вторгнення РОВ в Україну на Донеччині вбиті 67 мирних мешканців, 320 поранені.

Підготував Денис Богуш,

експерт Центру дослідження Росії,

Міжнародний штаб допомоги українцям