Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Ситуація в Україні 12.04.2022

Ситуація в Україні 12.04.2022

Підготував Денис Богуш, військовий і політичний експерт, Міжнародний штаб допомоги українцям

Загальний опис ситуації. РФ почала війну проти України 24 лютого 2022 року (48 день війни). Ворог й надалі проводить підготовчі заходи з метою активізації наступальних дій на сході України для встановлення повного контролю над територіями Донецької та Луганської областей.

На сьогодні – 12 квітня – Розпочалася сорок восьма доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

Ворог намагається завершити перегрупування та переміщення підрозділів до районів зосередження у Бєлгородській та Воронезькій областях РФ, а також перебазування авіації повітряно-космічних сил на аеродроми, що знаходяться у безпосередній близькості до східних кордонів України.

Російські окупанти, нехтуючи нормами Міжнародного гуманітарного права, продовжують використовувати тактику розміщення техніки та живої сили у житловій забудові. Так, на тимчасово зайнятих територіях Запорізької та Херсонської області окупанти використовують приміщення аграрних підприємств, об’єкти енергетичної та соціальної інфраструктури населених пунктів. Відзначено випадки ведення ворогом бойових дій в цивільному одязі.

На Волинському та Поліському (Чорнобиль) напрямках противник активних дій не проводив.

На Сіверському напрямку (Чернігів) противник завершує передислокацію окремих підрозділів до східної операційної зони. Триває переміщення підрозділів 41-ї загальновійськової армії Центрального військового округу до визначених районів у Бєлгородській та Воронезькій областях.

На Слобожанському напрямку (Харків) війська противника продовжують часткове блокування міста Харкова. В районі міста Ізюм ворог веде бойові дії. Проводить повітряну розвідку.

На Донецькому і Таврійському напрямках противник веде бойові дії та утримує визначені рубежі силами зі складу Південного військового округу РФ. Здійснює переміщення додаткових підрозділів для ведення бойових дій на території України.

Виявлено ознаки посилення системи протиповітряної оборони в районах населених пунктів Мелітополь та Іловайськ. Імовірно, в подальшому противник намагатиметься взяти під контроль місто Маріуполь, оволодіти Попасною та вести наступ у напрямку на Курахове з метою виходу на адміністративні кордони Донецької області.

На Південнобузькому напрямку ворог утримує визначені рубежі силами підрозділів зі складу Південного військового округу. Проводить поповнення регулярних втрат в живій

силі та техніці. Противник не полишає спроб закріпитись на адміністративних кордонах Херсонської області.

В акваторіях Чорного та Азовського морів корабельні угруповання противника продовжують виконувати завдання щодо ізоляції району ведення бойових дій, ведення розвідки, вогневої підтримки сухопутних підрозділів. Зберігається загроза застосування противником ракетного озброєння.

На території Донецької та Луганської областей нашими воїнами за минулу добу відбито шість атак ворога. Інформація щодо застосування окупантами у Маріуполі хімічної зброї уточнюється. Ймовірно постраждало 3 особи.

Втрати військових осіб та військової техніки ЗС РФ

  • Військових осіб – близько 19 600 осіб
  • танки – 732 одиниць
  • бойові броньовані машини – 1946 одиниць
  • артилерійські системи – 349 одиниці
  • Ракетні системи залпового вогню – 111 одиниць
  • засоби протиповітряної оборони – 63 одиниці
  • літаки – 157 одиниць
  • вертольоти – 140 одиниці
  • автомобільна техніка – 1406 одиниці
  • кораблі / катери – 7 одиниць

Втрати цивільного населення

Російські окупанти продовжують незаконно вивозити мешканців Маріуполя з міста. За інформацією мерії міста, на сьогодні підтверджено дані про щонайменше 33 тисячі містян, яких було примусово депортовано до РФ та тимчасово окупованих районів Донецької області.

З початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну станом на 24:00 10 квітня ООН підтверджує загибель 1842 мирних жителів в Україні. Про це повідомила пресслужба управління верховного комісара ООН із прав людини 11 квітня.

Понад 10 тисяч мирних жителів загинули під час облоги Маріуполя Росією. Про це повідомляє агенція Associated Press з посиланням на міського голову Маріуполя Вадима Бойченка.