Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Ситуація в Україні 11.03.2022

Ситуація в Україні 11.03.2022

Загальний опис ситуації. РФ почала війну проти України 24 лютого 2022 року (16 день війни). Розпочали вони з ракетно-бомбового удару по 17 українських містах, спочатку по місцям військової інфраструктури, а зараз і по цивільним об’єктам інфраструктури.

На сьогодні – 11 березня – розпочато шістнадцяту добу героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

На Поліському та Волинському напрямках захисники примусили ворога відійти на невигідні для нього позиції. На Сіверському напрямку звільнили населений пункт Бакланова Мураївка. Також на Сіверському напрямку противник зупинений при спробі прорвати оборону Чернігова. В районі населеного пункту Шестовиця (Чернігівська область) окупанти шукають спосіб здатися в полон. Не виключається подальше переміщення противника у напрямку Броварів (Київська область) зі сходу.

Оборонці Києва стійко утримують рубежі, охороняють об’єкти критичної інфраструктури міста. Українські військові звільнили село Мощун під Києвом та відбили атаку ворога.

На Харківському напрямку противник продовжує безуспішні спроби блокування міста з півночі. До ведення бойових дій в районі Харкова залучені стрілецькі полки, сформовані за рахунок російських резервістів.

На Донецькому та Таврійському напрямках загарбники зосереджують зусилля на захопленні українських міст Маріуполь та Сєвєродонецьк.

На Південнобузському напрямку загарбники намагалися закріпитися на досягнутих рубежах, встановити контроль над містом Миколаїв та розвинути наступ в напрямках на Запоріжжя і Кривий Ріг. Також голова Миколаївської ОДА повідомив, що на межі Херсонщини та Миколаївщини окупаційні війська намагаються вести перемовини із ЗСУ, щоб покинути зброю, але лишитися в живих. За інформацією ОП, за останні 15 днів у полон задалось від 500 до 700 російських солдатів, що воювали проти України.

У Чорноморській та Азовській операційних зонах погодні умови були на українському боці та змусили кораблі загарбників повернутися до військово-морських баз і пунктів базування.

Загарбники зосередили зусилля на розповсюдженні дезінформації та пропаганди по всіх наявних інформканалах. За допомогою кіберпідрозділів та федеральних ЗМІ ворог активно поширює дезінформацію щодо діяльності вищого воєнно-політичного керівництва України, створює та розповсюджує фейки про прийняття керівництвом нашої держави умов РФ, заклики до припинення вогню та складання зброї українськими військовими.

Водночас інформація про реальний стан речей все ж доходить до Росії. Серед військовослужбовців ширяться чутки про неспроможність міністерства оборони РФ виплачувати грошове  забезпечення  через дії  санкцій,  що деморалізує  особовий  склад

окупаційних підрозділів.

Протягом 10 березня вдалося евакуювати з «гарячих точок» 38 тисяч людей: 16 тисяч з Київської області, 20 тисяч з Сумської області і 2 тисяч з Ізюма на Харківщині.

Російські окупанти продовжують цинічно обстрілювати українські міста. Зокрема, зранку 11 березня відбулась серія вибухів в м. Луцьк, аеродром, Дніпро, жилі квартали, м. Івано-Франківськ. Загалом РФ запустила 775 ракет.

Крім того, 10 березня ворог атакував Харківський фізико-технічний інститут, де розміщений експериментальний ядерний реактор.

Глава МЗС Дмитро Кулеба повідомив, що прогресу на перемовинах з росіянами у Туреччині не вдалося досягнути. За словами Кулеби, вони не домовилися про жодне припинення вогню і що Лавров не обіцяв жодних гуманітарних коридорів для евакуації мешканців Маріуполя. По Україні власними силами запрацювало декілька гуманітарних коридорів.

Єврорада доручила Єврокомісії дати оцінку заявки України на членство в ЄС. Дискусії тривали 5 годин.

Також президент Зеленський заявив про загрозу провокації РФ з використанням хімічної зброї з подальшим звинуваченням України.

Втрати особового складу та військової техніки ЗС РФ

  • Особового складу – більше 12000 танки – 335
  • літаки – 49;
  • гелікоптери – 81;
  • ББМ – 1105
  • Артилерійські системи –123;
  • реактивні системи залпового вогню – 56;
  • засоби протиповітряної оборони – 29;
  • автомобільна техніка – 526; кораблі/катери – 3

Підготував Денис Богуш,

експерт Центру дослідження Росії,

Міжнародний штаб допомоги українцям