Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Ситуація в Україні 10.04.2022

Ситуація в Україні 10.04.2022

Підготував Денис Богуш, військовий і політичний експерт, Міжнародний штаб допомоги українцям

Загальний опис ситуації. РФ почала війну проти України 24 лютого 2022 року (46 день війни). Розпочали вони з ракетно-бомбового удару по 17 українських містах, спочатку по місцям військової інфраструктури, а зараз і по цивільним об’єктам інфраструктури.

На сьогодні – 10 квітня – Розпочалася сорок шоста доба героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

Ворог й надалі проводить підготовчі заходи з метою активізації наступальних дій.

На сході України РФ планує встановлення повного контролю над територіями Донецької та Луганської областей.

Висока ймовірність залучення противником диверсійно-розвідувальних груп для здійснення диверсій на об’єктах транспортної інфраструктури.

Ворог продовжує завдавати ракетних ударів по цивільних об’єктах на всій території України.

Основні зусилля окупантів зосереджуються на захопленні Маріуполя та наступі в районі міста Ізюм. Станом на 07:00 10.04 окупанти пішли на прорив біля Ізюму, намагаючись прорвати позиції ЗС України.

На Слобожанщині противник продовжує здійснювати часткове блокування міста Харкова. З метою нарощування угруповання військ, з Бєлгородської області у район Шевченкового Харківської області переміщено до двох батальйонних тактичних груп противника. Крім того, у Харкові протягом останніх двох днів фіксують застосування російськими окупантами нового виду снарядів — їх спускають на місто на парашутах.

На Донецькому напрямку ворог продовжує штурмові дії. Основні зусилля окупантів зосереджені на взятті під контроль населених пунктів Рубіжне, Попасна та Новобахмутівка. Разом з тим, загарбники продовжують завдавати авіаційних ударів по населених пунктах Вугледар і Новоселівка Друга. Намагаються відновити наступ в районах Новотошківського, Степного і Мар’їнки.

У Луганській області біля Рубіжного ворог уже вдруге влучив у цистерну з азотною кислотою.

На Південнобузькому напрямку окупанти не полишають спроб утримати позиції та рубежі на адміністративному кордоні Херсонської області.

Російські кораблі продовжують морську блокаду портів Одещини, ворог здійснює час від часу перегрупування сил, зберігається висока ймовірність ракетних ударів по регіону.

Відбувся третій обмін полоненими. В Україну повернули 12 військових і 14 цивільних, з них — 9 жінок.

До Києва з неанонсованим візитом приїхав прем’єр Британії Борис Джонсон. Після зустрічі з Зеленським він заявив, що Британія надасть Україні новий пакет фінансової і воєнної допомоги.

Україна офіційно оформила повне припинення торгівлі із Росією.

Міноборони РФ визнало факт захоплення російськими військовими суховантажного судна “Апачі”, приписаного до мальтійського порту Валетта, він слідував під мальтійським прапором.

Росія спробувала виправдати тим, що воно нібито використовувалося українським полком “Азов”, а іноземні громадяни, які перебували на суховантажі – “іноземні найманці”.

Втрати військових осіб військової техніки ЗС РФ

  • Військових осіб 19300 осіб,
  • танків ‒ 722 од,
  • бойових броньованих машин ‒ 1911 од,
  • артилерійських систем – 342 од,
  • засоби ППО – 55 од, літаків – 152 од,
  • гелікоптерів – 137 од,
  • кораблі /катери – 7 од,

У Пентагоні заявили, що Росія у війні проти України втратила вже до 20% своєї бойової сили. Деякі ворожі підрозділи не здатні проводити наступальні дії

Випадки спротиву місцевого населення

Харків перебуває під постійним обстрілом російських окупантів, але це не перешкоджає відважним українкам проводити мирні акції. Одна з таких відбулася під консульством Росії у Харкові. Окупанти гребли все: дитячі іграшки, техніку, жіночі прикраси тощо. У відповідь на дії російських загарбників українська активістка Анна Шаригіна розклала валізу з речами для дружин російських військових.

Втрати цивільного населення

З початку повномасштабного російського вторгнення в Україну загинуло 176 дітей, більше 300 отримали поранення.

Наразі наявні дані від міської влади про те, що у Бучі на Київщині було вбито 360 цивільних осіб, серед яких мінімум 10 — діти.

Втрати серед цивільних осіб з 24 лютого, коли Росія розпочала війну проти України, склали 4149 цивільних (у зведенні на добу раніше – 3893), зокрема, 1766 загиблих (1626), повідомляє управління Верховного комісара ООН з прав людини в суботу.