Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Ситуація в Україні 10.03.2022

Ситуація в Україні 10.03.2022

Загальний опис ситуації. РФ почала війну проти України 24 лютого 2022 року (15 день війни). Розпочали вони з ракетно-бомбового удару по 17 українських містах, спочатку по місяцм військової інфраструктури, а зараз і по цивільним обєктам інфраструктури.

На сьогодні – 10 березня – розпочато п’ятнадцяту добу героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

Сили оборони України продовжують стримувати наступ ЗС РФ у Донецькому, Слобожанському та частині Таврійського операційного районів. Захищають українські міста Харків та Охтирку. Основні зусилля зосереджуються на недопущенні просування противника в південно-східному напрямку. Триває кругова оборона міста Маріуполя. Ввечері 09.03 окупанти нанесли авіаудари по пологовому будинку у м. Маріуполь, загинуло 3 людей, в тому числі одна дитина.

Разом з тим продовжується прикриття державного кордону з Республікою Білорусь.

На Сіверщині, українські захисники утримують оборону міста Чернігова. Вживаються заходи щодо стримування просування ворога в напрямку Києва.

Угруповання сил і засобів оборони міста Києва перебуває в постійній готовності до відбиття наступу противника, наносить вогневе ураження наступальним угрупованням окупантів та утримує визначені оборонні рубежі. Так, 09.03 ЗС України розбили колону ворожої техніки у Броварському районі Київської області.

На південному напрямку здійснюється стримування противника у напрямках на міста Кривий Ріг, Миколаїв, Вознесенськ та населений пункт Нововоронцовка (Херсонської області).

На інших напрямках угруповання військ проводять стабілізаційну операцію та виконують завдання територіальної оборони.

З міста Суми була проведена успішна евакуація місцевих мешканців у м. Полтаву.

Завдяки цьому вдалося врятувати 1600 студентів та 3500 жителів міста.

Продовжується евакуація людей з міст та містечок Київської області – з Димера, Ворзеля, Ірпеня вивезли вже понад 18 тисяч людей. Однак, 50 автобусів було заблоковано ворожими військами.

Ворог здійснював авіаудари по м. Маріуполь, м. Харків, м. Житомир, м. Суми.

10.03.22 відбулася зустріч глав МЗС України та РФ у Туреччині.

У тимчасово окупованому м. Херсон російські війська намагаються встановити адміністративно-поліцейський режим. Для цього до Херсонської області ввели підрозділи Росгвардії, що здійснили неправомірне затримання понад 400 громадян України. Приводом для посилення окупаційного режиму у регіоні стали численні та постійні акції протесту мешканців практично всіх населених окупованих населених пунктів.

Втрати особового та військової техніки ЗС РФ

  • Особовий склад – більше 12000
  • танки – 335
  • артилерійські системи –123;
  • реактивні системи залпового вогню – 56;
  • засоби протиповітряної оборони – 29;
  • літаки – 49;
  • гелікоптери – 81;
  • автомобільна техніка – 526;
  • кораблі/катери – 3;

Підготував Денис Богуш,

експерт Центру дослідження Росії,

Міжнародний штаб допомоги українцям