Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Ситуація в Україні 06.04.2022

Ситуація в Україні 06.04.2022

Підготував Денис Богуш, військовий і політичний експерт, Міжнародний штаб допомоги українцям

Загальний опис ситуації. РФ почала війну проти України 24 лютого 2022 року (42 день війни). Розпочали вони з ракетно-бомбового удару по 17 українських містах, спочатку по місцям військової інфраструктури, а зараз і по цивільним об’єктам інфраструктури.

На сьогодні – 6 квітня – розпочато сорок другу добу героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

Продовжуються заходи з перегрупування військ Російської Федерації. Противник продовжує спроби встановити повний контроль над територією Донецької та Луганської областей. Намагається покращити положення підрозділів у Таврійському та Південнобузькому операційних районах.

Російські війська продовжують застосовувати авіацію та артилерію для завдання ударів по об’єктах цивільної інфраструктури та промисловості. Так, внаслідок обстрілу міста Рубіжне Луганської області, окупантами пошкоджено цистерну з азотною кислотою.

В західному військовому окрузі Російської Федерації, з метою комплектування підрозділів, які зазнали втрат на території України, проводяться заходи прихованої мобілізації. Наприклад: у Читинському суворовському військовому училищі міністерства внутрішніх справ РФ проведено письмове опитування викладацького складу щодо готовності взяти участь у “спеціальній операції”. Значна частина викладачів відмовилися від можливого залучення до “виконання завдань” та готові до звільнення з військової служби.

Триває вивезення залізницею та військово-транспортними літаками військової техніки збройних сил російської федерації з території республіки Білорусь. Водночас, виявлено переміщення окремих підрозділів збройних сил республіки Білорусь в напрямку державного кордону України. Не виключається проведення ротації підрозділів, що залучені до посилення охорони державного кордону Білорусі.

На Слобожанському напрямку триває блокада противником окремого району Харківської області. Під час боїв за Малу Рогань під Харковом російські окупанти застосували фосфорні та термобаричні боєприпаси.

У містах Ізюм та Маріуполь російські окупанти займаються фабрикацією доказової бази про нібито «злочини» Збройних Сил України. З цією метою обстрілюють міста та створюють вигляд “документування”, щоб максимально переключити увагу аудиторії з масового вбивства окупантами мирних жителів на Київщині.

На тимчасово захопленій території Запорізької області, в місті Бердянськ, проводиться затримання місцевих жителів.

В місті Токмак медичний персонал місцевих закладів охорони здоров’я примушують підписувати так звані “контракти” з міністерством охорони здоров’я російської федерації. А у Мелітополі окупанти розсилають місцевим повістки.

Вночі у населених пунктах Синельникове та Новомосковськ Дніпропетровської області пролунали вибухи. Влучили у нафтобазу та завод. Також працює ППО у Волинській та Львівській областях, Києві та Одесі. На Львівщині вибухи в районі міста Радехова.

Втрати військових осіб та військової техніки ЗС РФ

Військових осіб – близько 18600 осіб,

  • танків – 684
  • бойових броньованих машин – 1861,
  • артилерійських систем – 332,
  • засоби Протиповітряної оборони – 55,
  • літаків – 150,
  • гелікоптерів – 135,
  • автомобільної техніки – 1324,
  • кораблі /катери – 7

На Харківщині з протитанкового ракетного комплексу знищили російський гелікоптер КА- 52.

Випадки спротиву місцевого населення

На територію Запорізької атомної станції приїхало два десятки федеральних журналістів. Вони хотіли знімати “переможне кіно” про життя станції в окупації. Але співробітники відмовилися у цьому брати участь.

Втрати цивільного населення

Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 3675 випадків загибелі або поранення цивільних осіб в Україні: 1480 загиблих і 2195 поранених. Із 1480 загиблих: 331 чоловік, 211 жінок, 22 дівчинки і 40 хлопчиків, а також 61 дитина і 815 дорослих, стать яких ще не вдалось установити. Із 2195 поранених: 253 чоловіки, 194 жінки, 43 дівчинки і 40 хлопчиків, а також 100 дітей і 1565 дорослих, стать яких ще не вдалось встановити.