Підготував Денис Богуш, військовий і політичний експерт, Міжнародний штаб допомоги українцям
Загальний опис ситуації. РФ почала війну проти України 24 лютого 2022 року (38 день війни). Розпочали вони з ракетно-бомбового удару по 17 українських містах, спочатку по місцям військової інфраструктури, а зараз і по цивільним об’єктам інфраструктури.
На сьогодні – 2 квітня – розпочато тридцять восьму добу героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.
На Київському та Чернігівському напрямку ворог продовжує виведення своїх військ на територію Республіки Білорусь.
На Київському напрямку: підрозділами Збройних Сил України відновлено контроль над населеними пунктами Демидів, Димер, Литвинівка, Гаврилівка, Козаровичі, Жовтневе, Глибівка, Ясногородка, Талакунь, Сухолуччя, Липівка, Гавронщина, Маковище, Миколаївка, Хмільна. На сьогодні вся Київська область знищена від російських окупантів.
На Чернігівському напрямку: після відходу противника підрозділами Збройних Сил України взято під контроль населені пункти Рудня, Шевченкове, Бобрик, Стара Басань, Нова Басань, Макіївка, Погреби, Бажанівка, Володимирівка, Шняківка, Сальне, Софіївка, Гаврилівка. Проте, спостерігається переміщення військ Центрального військового округу РФ до районів, що перебувають на малій відстані від державного кордону України.
На Харківському напрямку: російські військові завдавали артилерійських, мінометних, танкових обстрілів, загалом за добу зафіксували приблизно 46 ударів. Одночасно ворог займається перегрупуванням військ для відновлення наступальних дій. Також, противник продовжує контролювати Ізюм та утримувати понтонні переправи через річку Сіверський Донець з метою забезпечення ведення наступальних дій.
На Луганському напрямку ворог продовжує здійснювати вогневий вплив та проводити штурмові дії, а також завдавати авіаційних ударів по населених пунктах. За останню добу в Луганській області українські захисники відбили 7 атак російських окупантів. На Донецькому напрямку основні зусилля ворог зосереджує на взятті під контроль населених пунктів Попасна, Рубіжне. Здійснює вогневе ураження та штурмові дії з метою встановлення контролю над містом Маріуполь. Розпочав наступальні дії у напрямках
Велика Новосілка та Роздольне. Проте був зупинений на усіх напрямках.
Території Криворізького регіону та Дніпропетровської області знаходяться під повним контролем Збройних Сил України, проте вночі місто Дніпро було обстріляне, ракети влучили в інфраструктурний об’єкт, який зазнав серйозних руйнувань. Двоє людей поранені. Також під обстрілами опинилися Кривий Ріг та Полтава ворог сильно пошкодив об’єкти інфраструктури.
Російські військові, які тримали в окупації Чорнобильську АЕС, а також копали окопи в радіоактивному «Рудому» лісі, отримали чималу дозу радіації. Зафіксовано першу смерть російського солдата від променевої хвороби. Ще 73 солдати – перебувають в білоруському шпиталі у важкому стані променевої хвороби.
1 квітня відбувся другий обмін полоненими між Україною та Росією. Внаслідок обміну полоненими вдалося звільнити 86 українських військових.
Втрати військових осіб та військової техніки ЗС РФ
- Військових осіб близько 17 800 осіб,
- танків ‒ 631 од,
- бойових броньованих машин ‒ 1776 од,
- артилерійських систем – 317 од,
- засоби протиповітряної оборони – 54 од,
- літаків – 143 од,
- гелікоптерів – 134 од,
- автомобільної техніки – 1236 од,
- кораблі /катери – 7 од,
Випадки спротиву місцевого населення
У Херсонській області ворожі сили погрожують провести фейковий “референдум” щодо створення квазіреспубліки. Проте в обласній раді оккупантам дали чітку відповідь, що Херсонщина є невід’ємною частиною України.