Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Ситуація в Україні 01.04.2022

Ситуація в Україні 01.04.2022

Підготував Денис Богуш, військовий і політичний експерт, Міжнародний штаб допомоги українцям

Загальний опис ситуації. РФ почала війну проти України 24 лютого 2022 року (37 день війни). Розпочали вони з ракетно-бомбового удару по 17 українських містах, спочатку по місцям військової інфраструктури, а зараз і по цивільним об’єктам інфраструктури.

На сьогодні – 1 квітня – розпочато тридцять сьому добу героїчного протистояння Українського народу російському воєнному вторгненню.

Спостерігається продовження часткового відведення підрозділів російські окупаційних військ з півночі Київської області в бік державного кордону з республікою білорусь. Тікаючи з території Чорнобильської АЕС, російські окупанти забрали нацгвардійців, яких тримали у полоні з 24 лютого.

російські окупаційні війська намагаються створити нове угруповання військ на Слобожанському напрямку з метою встановлення контролю над частинами територій Харківської, Луганської та Донецької областей, включаючи блокаду міст Слов’янськ та Краматорськ.

На Волинському напрямку без змін.

На Поліському напрямку ворог здійснює перегрупування військ. Вивів на територію республіки білорусь до 5-ти БТГр. Після відновлення боєздатності виведених підрозділів очікується їх переміщення на інші напрямки.

На Сіверському напрямку (Чернігів) окупанти здійснюють відведення частини військ під прикриттям окремих підрозділів зі складу 1-ї танкової армії. Також фіксується перекидання до білоруського міста Гомель найманців з країн близького сходу. Крім того, під Черніговом загарбники розбили щонайменше дві колони волонтерів, є загиблі та поранені. На Слобожанському напрямку (Харків) ворог продовжує блокувати місто Харків, здійснює артилерійські обстріли з метою знищення інфраструктури та житлових кварталів міста.

На Донецькому напрямку противник активних наступальних дій не проводив. Ворог зосередився на продовженні штурму міста Маріуполя. Здійснив нарощування угруповання 58-ї загальновійськової армії за рахунок введення до його складу БТГр, що була створена з переміщених з 7-ї військової бази (Абхазія) військовослужбовців.

На Південнобузькому напрямку противник намагався здійснити наступальні дії у напрямку населеного пункту Олександрівка Миколаївської області.

Силами 36-ї окремої бригади морської піхоти, спільно з підрозділами інших складових сил оборони України, утримується кругова оборона міста-героя Маріуполя.

Відбито наступ противника в районі населеного пункту Мар’їнка.

Угруповання сил і засобів оборони міста Києва продовжує вести ударно-пошукові дії на Житомирському та Ніжинському напрямках. Сили оборони звільнили від російської

окупації 5 населених пунктів Запорізької області, села Слобода та Лукашівка на Черкащині, 11 населених пунктів на Херсонщині та Бучу, Ірпінь, Гостомель (Київська область) – звільнили від окупантів.

Частина військовослужбовців із Південної Осетії відмовилася брати участь у бойових діях на стороні Росії та самостійно повернулася до Цхінвалі.

Бомбили місто Белгород (Росія) фейково росіяни, щоб сказати що це з України. Розблокована дорога Київ – Житомир – Львів.

Втрати військових осіб та військової техніки ЗС РФ

 • Військових осіб — приблизно 17700 осіб,
 • танків — 625
 • бойових броньованих машин — 1751
 • артилерійських систем — 316
 • РСЗВ — 96
 • засоби ППО — 54 літаків — 143
 • гелікоптерів — 131
 • автомобільної техніки — 1220
 • кораблі/катери — 7

Збройні сили РФ вже втратили чотирьох командувачів армій та трьох начальників штабів.

 • Командувач    1-ї    танкової    армії    (Баківка)    генерал-лейтенант    Кисель    Сергій Олександрович – знято з посади;
 • Командувач 6-ї загальновійськової армії (Агалатово) генерал-лейтенант Єршов Владислав Миколайович – знято з посади, заарештовано;
 • Командувач 58-ї загальновійськової армії (Владикавказ) генерал-лейтенант Зусько Михайло Степанович – знято з посади, заарештовано;
 • Начальник штабу-заступник командувача 35-ї загальновійськової армії (Білогірськ) генерал-майор Нирков Сергій Семенович – тяжко поранений;
 • Начальник штабу-заступник командувача 36-ї загальновійськової армії (Улан-Уде) генерал-майор Серицький Андрій Анатолійович – тяжко поранений;
 • Заступник командувача 41-ї загальновійськової армії (Новосибірськ) генерал-майор Суховецький Андрій Олександрович – ліквідовано;
 • Командувач 49-ї загальновійськової армії (Ставрополь) генерал-лейтенант Рязанцев Яків Володимирович – ліквідовано.