Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Стартував проєкт «1000 дронів для України»

Стартував проєкт «1000 дронів для України»

Сьогодні, 10 квітня, у Львові під час прес-конференції був презентований новий проєкт «1000 дронів для України», який ініціювали Міжнародний штаб допомоги українцям та ГО “Dignitas” за підтримки Львівської та Донецької військових адміністрацій.

Метою цієї ініціативи є кооперація всіх зусиль на закупівлю та передачу 1000 дронів захисникам України, які бережуть і захищають кордони нашої держави.

Передача розвідувальних апаратів буде здійснюватися в рамках гуманітарних місій МШДУ на передову до Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Херсонської областей. 

Проєкт презентували Максим Козицький – голова Львівської ОВА; Павло Кириленко – голова Донецької ОВА; Ганна Крисюк – голова Міжнародного штабу допомоги українцям; Люба Шипович – директор БФ «Dignitas»; Марія Берлінська – керівник проєкту Victory Drones; Тимофій Милованов – президент Київської школи економіки.

Чому саме Львівська та Донецька ОВА долучилися до проєкту пояснили їх очільники. Максим Козицький нагадав про успішно реалізований проєкт «1000 автомобілів свободи» та наголосив, що нова ініціатива має не менш важливе значення, адже також буде одним із інструментів допомоги воїнам Донеччини, яка стала форпостом нашого захисту, наблизити перемогу України. Павло Кириленко, у свою чергу, пообіцяв оперативно надавати усю необхідну інформацію по потребах і забезпечити належний рівень комунікації з організаторами проєкту.

Ганна Крисюк розповіла, які партнери вже долучилися до нового проєкту, та подякувала їм за підтримку. Серед них Львівський оборонний кластер, ГО «Нескорені», Business Woman Club, БФ «Озеленення України», БФ «Небо України», Київська школа економіки, Victory Drones, ГО «МОЖУ», LUkraine, CEO Business Club, БФ «Очі Армії», Львівобленерго, БО «5 перон України», Forpost fund, журнал Business Woman, Nord Haus.

Крім того, Ганна Крисюк наголосила на спільній особливості проєктів Міжнародного штабу допомоги українцям: вони націлені на те, щоб врятувати й зберегти життя воїнів, а також, щоб показати всьому світу єдність нашого народу та залучити додаткову підтримку для нашої перемоги.

Чому саме дрони пояснила Люба Шипович: «На війні перемагає той, хто швидко рухається, обізнаний і влучно стріляє. Щоб було чим стріляти, над цим працює наш президент, дипломати та всі активісти. Щоб наші військові мали змогу швидко рухатися, це була задача попереднього проєкту «1000 автомобілів свободи». І для того, щоб бути обізнаним на фронті, потрібно мати очі. Ось такі дрони, якраз і є очима військових. У рамках цього проєкту ми говоримо саме про розвідувальні дрони, які допомагають нашим військовим бачити, орієнтуватися і направляти туди, де будуть влучно стріляти».

Марія Берлінська розказала про важливу особливість започаткованого проєкту – навчання. ГО “Dignitas” має профільну спеціалізацію в експертизі по роботі з дронами, потужну навчальну програму та професійні навички в контексті експлуатації цього технічного забезпечення. 

Буде організовано ряд освітніх заходів у закладах освіти Львівщини, що пов’язані з культурою поводження, вивчення роботи дронів. Це забезпечить збереження життів наших людей на передовій.

Керівник Львівського оборонного кластеру Максим Плєхов передав перший дрон, який уже сьогодні відправлять на передову під час 11 гуманітарної місії Міжнародного штабу допомоги українцям.

По завершенню проєкту, БО «Озеленення України» висадить іменний сквер вдячності донорам і партнерам проєкту, які всіма зусиллями долучаються до ініціативи, а саме: збирають дрони, кошти на них, забезпечують безпілотники усім технічним обладнанням для їх сприятливої роботи. 

Рахунки для донатів ⬇️

DONATION IN USD

Charitable organization “Dignitas” Charitable Foundation

Account Name: Dignitas

Account Number: 928565172

Account Type: Checking account

Routing Number: 021000021

Bank Name: JPMORGAN CHASE BANK, NA

SWIFT Code: CHASUS33

DONATION IN EUR

BGL BNP Paribas account IBAN: LU28 0030 3148 6941 0000 

BGL BNP Paribas BIC code: BGLLLULL

Account holder: LUKRAINE

#1000_дронів_для_України