Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Швидке реагування та допомога українцям: як об’єдналася влада, бізнес та громадськість

Швидке реагування та допомога українцям: як об’єдналася влада, бізнес та громадськість

Сьогодні, 11 квітня, обговорювали дане питання на пресконференції Укрінформу в режимі онлайн та офлайн. Учасники заходу представили результати допомоги українцям від Міжнародного штабу допомоги українцям та презентували проєкти, які допоможуть бізнесу відновитися.

Першою виступила голова МШДУ Ганна Крисюк. Вона розповіла про Штаб і коротко презентувала, що вдалося зробити за час війни у трьох напрямках роботи МШДУ: гуманітарна допомога, інформування та допомога біженцям.

Ганна також подякувала всім, хто працює зараз у МШДУ: «Ми пишаємося нашими партнерами, донорами і координаторами, бо це великі патріоти України, які роблять все можливе, щоб допомогти Україні і українцям вижити і перемогти у цій страшній війні. Ми горді тим, що ми робимо, ми горді за нашу Батьківщину і говоримо, що найбільш почесна посада зараз – це волонтер».

Президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков розповів про стан українського бізнесу в умовах війни, напрямки роботи ТППУ і наголосив на тому, як важливо продовжувати вести боротьбу на економічному фронті: «Разом із партнерами ми обʼєднуємо зусилля бізнес-асоціацій і торгово-промислових палат, щоб припинити співпрацю якомога більшого числа компаній із російським ринком. Це так само важливо, як і введення санкцій, тож ми робимо все, щоб бізнес виходив із рф».

Народна депутатка України, голова Постійної делегації ВРУ у ПАРЄ Марія Мезенцева сказала, що ми зобовʼязані не дати міжнародній спільноті забути про Україну поки у нас не припинилася війна. Слід продовжувати інформаційну роботу, показувати правду, збирати докази злочинів росії, розповідати історії людей, які страждають, залучати всю можливу допомогу задля перемоги України – наголосила пані Марія.

До заходу приєдналися координатори МШДУ з-за кордону: Микола Жаров з Люксембургу, Вероніка Марчук із Польщі, Александр Петров із Латвії та Оксана Шоорлеммер з Німеччини. Вони розповіли як допомагають Україні та поділилися місцевими ініціативами для підтримки біженців з України та ще більшого блокування всього російського.

Потім Аліна Соколенко, голова Асоціації експертів зі сталого розвитку, розповіла про консультаційний проєкт для бізнесу «Фонд сталого розвитку», який допоможе переформатувати і адаптувати бізнес працювати в умовах війни та післявоєнний час й пояснила, чому після нашої перемоги ще більше бізнесів мають розвиватися екологічно і ставати на шлях сталого розвитку.

Міжнародний штаб допомоги українцям (МШДУ) — це об’єднання бізнес-клубів, благодійних фондів, громадських організацій, української діаспори, ЗМІ, інформаційних холдингів, юридичних осіб, компаній та корпорацій із 80-ти країн світу. Сьогодні до складу штабу входять близько 700 людей.