Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Республіка Північна Македонія: довідка по біженцях

Республіка Північна Македонія: довідка по біженцях

В’їзд та транзитний проїзд територією РПМ можливий без закордонного паспорта – за національними документами (паспорт громадянина України, свідоцтво про народження).

В’їзд громадян України здійснюється без обов’язкового негативного результату ПЛР-тесту на COVID-19 чи сертифікату про вакцинацію від COVID-19.

В’їзд безвізовий. 

Можливість перебування 90 днів протягом 180. Протягом 48 годин після в’їзду обов’язкова реєстрація в місцевому поліцейському відділку тимчасового місця проживання. 

Громадяни України, які через безпекову ситуацію не можуть повернутися в Україну після закінчення 90 днів, мають оформити посвідку на тимчасове проживання з гуманітарних причин (до одного року). Посвідка на перебування оформлюється підрозділах МВС, інспектором по роботі з іноземцями (сектор  за странци). Для оформлення посвідки потрібно мінімум документів – хоча б наявність паспорта. 

Після оформлення такої посвідки громадяни України мають право на працевлаштування та соціальний захист.

Осередок Міжнародного Червоного Хреста в РПМ (надається сертифікат на отримання одягу, взуття, продовольчими товарами та засобів гігієни). 

Створена мережа осіб, які готові допомогти з житлом. Інформація щодо безкоштовного житла розміщена за посиланням: prykhystok.in.ua

Додаткову інформацію можна отримати:

Посольство України в РПМ

тел.+38972589639 

Месенжер на  Facebook  https://www.facebook.com/739150302771818/inbox/

Голова громади українців в РПМ через Facebook  https://www.facebook.com/groups/1067674929983038