Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Рекомендації та напрямки роботи МОН — Олег Єресько

Рекомендації та напрямки роботи МОН — Олег Єресько

Олег Єресько — генеральний директор директорату дошкільної, позашкільної та інклюзивної освіти.


«Думаю, всі вже чули, що не тільки ЗНО та ДПА на цей рік скасовано (це стосується 4, 9, 11 класів)».


До карантинних обмежень у зв’язку із COVID-19 додалася військова агресія РФ. Це рішення було ухвалено з метою уникнення перевантаження дітей.


«Ми, безумовно, не можемо позбавити наших дітей вступу до ВНЗ. Буде запропоновано інший механізм зовнішнього незалежного оцінювання. Відразу хочу зазначити, що не йдеться про запровадження внутрішніх іспитів у кожному університеті».

Натомість, відбудеться загальнодержавний відбір за результатами шкільного навчання: «Це буде централізовано і з мінімальною напругою для наших дітей».

Рекомендації МОН стосуються трьох напрямків:

  • Організація освітньої діяльності

З понеділка на сайті МОН оприлюднено єдиний український розклад. «Ми пропонуємо працювати за системою Всеукраїнської школи онлайн». Крім того, назустріч пішло вже близько 20 найбільших українських приватних закладів освіти (саме дистанційної), які також надали можливість безкоштовно підключатися до них. «Можу вам сказати, що тільки до одного із закладів підключилися уже понад 20 тисяч дітей», — зазначив Олег Єресько.

Освітній процес почнеться із понеділка (в тих регіонах, де це можливо). Внутрішньо переміщені діти можуть підключатися або до своїх закладів освіти, або використовувати централізовані платформи.

  • Психологічна підтримка

На сайті МОН розміщена низка матеріалів, яка стосується дітей та інших учасників освітнього процесу. Крім того, до психологічного блоку розроблено ряд матеріалів щодо безпеки (надання першої допомоги та ін).

  • Зайнятість дітей

Уже створено дитячий садочок онлайн та підбірку матеріалів для раннього розвитку. З понеділка також буде опубліковано розклад, за яким розміщуватимуться матеріали для закладів позашкільної освіти: у понеділок і середу — від Національного еколого-натуралістичного центру (природниче спрямування), у середу — від Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства в туризму учнівської молоді. Четвер-п’ятниця — більш творчі дні. Кожен зможе знайти заняття для себе упродовж усього дня.

Діти з усіх країн зможуть підключатися до занять. Згідно із законодавством, неформальна освіта (здобута в інших навчальних закладах) може бути врахована як результат власної освіти. На підставі цього видається документ державного зразка.

Крім того, Міжнародна українська школа вже більше 10 років здійснює освітній процес і видає документи українцям, які здобувають нашу освіту за межами країни.