
Хто такий біженець
- Біженцем вважається особа, яка внаслідок обґрунтованих побоювань стати жертвою переслідувань за ознаками раси, віросповідання, національності, громадянства (підданства), належності до певної соціальної групи або політичних переконань перебуває за межами країни своєї громадянської належності та не може користуватися захистом цієї країни або не бажає користуватися цим захистом внаслідок таких побоювань, або, не маючи громадянства (підданства) і перебуваючи за межами країни свого попереднього постійного проживання, не може чи не бажає повернутися до неї внаслідок зазначених побоювань.
Правовий захист біженців
- Конвенція про статус біженців, яка прийнята у Женеві 28 липня 1951 року
- ЗУ «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту»
Які права має біженець
- Право на роботу на умовах, рівних з іншими іноземцями;
- Право на житло на умовах, рівних з іншими іноземцями;
- Право на отримання медицини на умовах, рівних з іншими іноземцями;
- Право на освіту на умовах, рівних з іншими іноземцями;
- Право обирати місце проживання;
- Право на пересування в межах країни;
- Право на суд на умовах, рівних з іншими громадянами країни в якій вони перебувають;
- Інші права, визначені законодавством країни-перебування.
Отримання статусу біженця
- Для отримання статусу особі потрібно подати заяву з документами, визначеними законодавством країни-перебування, в уповноважений орган;
- У разі якщо громадянин України перебуває за кордоном і не має можливості безпечно в’їхати в Україну, йому потрібно звернутись до посольства чи консульства України для отримання роз’яснень щодо порядку отримання статусу біженця в країні-перебування.
Депортація
- Біженців, які законно проживають на території держави, не висилають, окрім як з міркувань державної безпеки або громадського порядку. Вислання здійснюється лише на виконання судового рішення.
- Біженці, які перетнули кордон незаконно, повинні негайно звернутись до уповноважених державних органів для отримання статусу біженця, щоб не було у подальшому депортації.
- ЗАПИТ НА ЕВАКУАЦІЮ
- ЗАПИТ НА ГУМАНІТАРНУ ДОПОМОГУ
- ГАРЯЧА ЛІНІЯ: +38 (097) 318-34-79