Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Про роботу МЗС під час війни – Олександра Василенко

Про роботу МЗС під час війни – Олександра Василенко

Радниця Міністра закордонних справ Олександра Василенко на онлайн-зустрічі Міжнародного штабу допомоги українцям розповіла про те, як працює МЗС під час воєнного стану.

Основний пріоритет – гуманітарна допомога. МЗС оперативно отримує інформацію з усіх виконавчих органів державної влади щодо актуальних потреб і намагається максимально оперативно їх опрацювати.

На польському кордоні вже створені склади, які співпрацюють із Державною агенцією стратегічних резервів Польщі. Там працює команда професійних логістів та налагоджена система складського обліку. Також створені хаби в усіх прикордонних країнах і в інших країнах Європи, де збирають і сортують вантажі та відправляють в Україну.

Зараз МЗС у тісній співпраці з “Укрзалізницею” опрацьовує питання залізничного сполучення для доставки вантажів з Європи безпечнішим і швидшим способом.

“Посольства зараз працюють у декількох напрямках. Перший – системне залучення гуманітарної допомоги на рівні держави, бізнесу, громад. Працюють активно, щоб Україна безперебійно отримувала гуманітарну допомогу. Серед пріоритетів – постачання продуктів харчування. Другий напрямок – забезпечення України паливом. Окремо опрацьовується питання забезпечення посівної кампанії, зокрема поповнення зернового фонду, добрив, засобів захисту рослин”, – ділиться Олександра Василенко.

Також пані Олександра закликала учасників Штабу продовжувати проводити розʼяснювальну роботу на теми: “Закупівля російського палива = фінансування війни”, “Якщо Україна встоїть, то встоїть і Європа”, а також вести перемовини, щоб Україна була перша в списку пріоритетів на постачання палива і гуманітарної допомоги.