Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Звіт діяльності МШДУ

Звіт діяльності МШДУ

Міжнародний штаб допомоги українцям (МШДУ) — це об’єднання бізнес-клубів, благодійних фондів, громадських організацій, української діаспори, ЗМІ, інформаційних холдингів, юридичних осіб, компаній та корпорацій із 72 країн світу. Сьогодні до складу штабу входять близько 400 людей. 

МШДУ створений за ініціативи наступних організацій: бізнес-клубу «Business Woman Club», Торгово-промислової палати України, «ТПУ – Товариство друзів України» (TPU – Towarzystwo Przyjaciół Ukrainy) у Варшаві, директорів міжнародного глянцю Business Woman у Польщі, Німеччині, Словаччині та Канаді, представників ТПП України в 78 країнах світу.

Штаб створений для швидкого реагування та допомоги українцям у 3 напрямках: 

1. Інформаційне висвітлення про реалії війни в Україні, взаємодія з міжнародними ЗМІ.

2. Консультаційна та організаційна допомога з логістикою, поселенням та побутом для біженців.

3. Організація гуманітарної допомоги медикам, військовим, біженцям з усього світу в Україну та за кордоном.

Сьогодні МШДУ налічує 8 груп, що працюють у вищезазначених напрямках: Інформаційно-комунікаційна, Логістика й трансфер, Гуманітарна допомога біженцям і військовим, Робота з біженцями, Психологічна допомога, Юридична підтримка, Повернення українців додому, Розбудова України (робота 2-х останніх груп буде запущена після зупинення війни).  

Всього отриманих та опрацьованих пропозицій від закордонних партнерів (консультація щодо отримання та процедури доставки, координація по запитах) – 167 (станом на 17.03.2022). 

Всього отримано фур, які скоординував Міжнародний штаб на кінцевого отримувача – 85 машин (сумарно до 1900 тонн).

Країни, організації яких надали гуманітарну допомогу Україні – всього 42: Німеччина, Румунія, Північна Македонія, Італія, Казахстан, Албанія, Болгарія, Греція, Норвегія, Польща, Латвія, Чехія, Швейцарія, Туреччина, Австрія, Словаччина, Словенія, Великобританія, Ірландія, Швеція, Хорватія, Угорщина, Литва, Фінляндія, Нідерланди, Іспанія, Ізраїль, Естонії, Данія, Грузія, Португалія, Молдова, Монголія, Кіпр, Бельгія, Єгипет, Домінікана, Туреччина, Франція, Азербайджан.

Найближчим часом очікується отримання гуманітарної допомоги з Канади, США та повторні поставки з країн, що регулярно доставляють гуманітарну допомогу в Україні.

Організації, які надають допомогу: міжнародні фонди, приватні організації, державні установи, дипломатичні місії, українська діаспора, представники ТПП України за кордоном, бізнес-клуби, ротарі клуби тощо.

Склад гуманітарної допомоги: продукти харчування, вода, медикаменти та перев’язувальні матеріали, ліки та препарати, медичне обладнання і засоби для догляду за пораненими та хворими, засоби технічної реабілітації, особистої гігієни, продукти харчування, намети, спальні мішки, матраци, сухі вбиральні, павербенки, термобілизна, одноразовий посуд, іграшки, одяг, взуття тощо. Амуніція – 1 поставка.

МШДУ налічує 5 логістичних складів: 2 в Європі (Словаччина та Польща), 3 в Україні (Ужгород, Івано-Франківськ, Львів). Вироблено алгоритм отримання та надання гуманітарної допомоги, процедура перетину кордону та оформлення гуманітарної допомоги; опрацьовано та розроблено шаблони договорів про надання гуманітарної допомоги, організації логістики тощо. Відповідно до цього, існують 5 рахунків, щодо яких щотижня надходять звіти. 

Гуманітарна допомога доставлена в такі регіони – 17 областей та столиця (опрацьовано 50 регіональних запитів): Сумська, Харківська, Київська, м. Київ, Чернігівська, Хмельницька, Івано-Франківська, Дніпропетровська, Полтавська, Тернопільська, Кіровоградська, Львівська, Луганська, Вінницька, Миколаївська, Донецька, Волинська, Рівненська. 

Отримали запити від ЗСУ, Державної прикордонної служби України.

Від МОЗ опрацьований запит, організовується логістика. 

Організації, які запитали допомогу: ЗСУ, Державна прикордонна служба України, Обласні державні адміністрації (ОЦВА), територіальні оборони різних міст, МОЗ України, Мінсоцполітики України, районні ради, ОТГ, Благодійні фонди та організації з питань біженців, лікарні та госпіталі, районні та міські гуманітарні штаби тощо.

Всього отримано запитів: 72

За останні 2 тижня (з 28.02 по 15.03) Міжнародним штабом допомоги українцям передано вантажі:

● Збройним Силам України

● Харківській обласній клінічній лікарні

● Полтавській обласній клінічній лікарні

● Рівненській обласній клінічній лікарні

● Лікарям у Вінниці

● Івано-Франківський клінічний кардіологічний центр Івано-Франківської обласної ради

● Яремчанській міській раді Івано-Франківської області

● Білоцерківській міській раді

● Тернопільський національному університету імені Гробачевського (на Тернопільську ОКЛ)

● Державній прикордонній службі “Санаторій Моршин -Прикордонник”

● Львівському військовому госпіталю

● Хмельницькому гуманітарному штабу

● Сумській обласній військово-цивільній адміністрації

● на передову в Охтирку та Лебедин

● Чернігівській обласній військово-цивільній адміністрації

● Харківській обласній військово-цивільній адміністрації

● Харківській міській раді

● Благодійному фонду м. Дніпро, Дніпропетровській області

● Бориславському штабу гуманітарної допомоги

● Вознесенській районній лікарні

● Криворізькій міській раді

● Волинському штабу гуманітарної допомоги – БФ «Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом»

● Білогородській територіальній обороні

● Івано-Франківській громаді, Ліцей #7 Міської ради— центр надання допомоги ВПО

Київській області

● Територіальна оборона Оболонського району

● 129 батальйон (м. Київ)

● Територіальна оборона Дарницького району

● Обласна лікарня м. Київ

● Київський Воєнний Госпіталь

● Клінічна лікарня м. Бородянка

● Гуманітарний штаб м.Буча та м. Гостомель (отримувач пан Котляр)

Київський Перинатальний Центр

● 72 батальйон м. Українка

● Нацгвардія м.Київ

● Ірпінська територіальна оборона

16 березня вантажі з гуманітарною допомогою вже прямують

● АТЦ при УСБУ в Рівненській області

● Кіровоградській військово-цивільній адміністрації

● Житомирській військово-цивільній адміністрації

● Авдіївській міській ВЦА (Донецька область)

● Сєвєродонецькій ВЦА (Луганська область)

● Дніпропетровській Обласній Клінічній Лікарні ім. І.І. Мечникова

Доопрацьовуються запити

● Миколаївській військово-цивільній адміністрації

● МОЗ України

Всеукраїнські та іноземні координатори забезпечують роботу кожного із напрямків діяльності Штабу  та узгоджують її з адміністративним складом. 

Юридична група МШДУ консультує організації в іноземних країнах та допомагає з питанням вантажів у правовому секторі. Силами даної групи розроблено двомовний Договір (українською та англійською) про тимчасове перебування людей за кордоном. Документ підтверджує права людини на перебування у певних житлових умовах протягом зазначеного терміну. 

Вдалось скоординувати поселення та допомогу для 5382 особи. 

Штаб формує розгалужену інформаційну систему: близько 20-25 матеріалів щодня поширюються у понад 130 країнах світу. Інформацію для матеріалів надають керівники відділень Штабу з кожної країни (Німеччина, Польща, Словаччина, Канада, Молдова, Румунія та ін), МОЗ, ЗСУ, військовий та ядерний експерти.  

Кожні 2 дні відбувається онлайн-засідання Міжнародного штабу, де керівники груп звітують про діяльність своїх напрямків. Інформаційна група звітує кожного дня. На зустрічах присутні представники КМУ, заступники міністрів та/або керівники департаментів гуманітарного і міжнародного напрямків, які діляться напрацюваннями уряду. 

Адміністративний склад МШДУ щодня збирається, аби  ухвалити основні рішення стратегічних напрямків, визначити пріоритетні потреби та сфокусувати свої зусилля на них. Штаб працює напряму із ЗСУ у форматі передачі допомоги. Велика увага приділяється медикаментам, які надходять великими вантажами із різних країн (7-8 фур щодня) і за допомогою гуманітарної та логістичної групи направляються у лікарні, військові шпиталі та МОЗ. 

Також працює гаряча лінія, запити із якої переадресовують на конкретну країну згідно із потребами людини.

Крім цього, за підтримки Міжнародного фонду допомоги розробляється чат-бот, який допоможе знайти допомогу, соціалізуватися та адаптуватися до життя в новій країні українським біженцям. 

МШДУ підтримує багато акцій, мітингів у різних країнах та висвітлює це на своїх  інформаційних порталах/ресурсах партнерів. Наразі штаб працює над створенням інформаційної армії із понад 10 тис. журналістів та медійників, які поширюватимуть правду про Україну. Окрема підгрупа працює над акумуляцією коштів для виробництва амуніції. 

Керівницею МШДУ є президентка Міжнародного закритого жіночого бізнес-клубу «Business Woman Club» та ініціаторка глобальної екоініціативи «Greening of the Planet» Ганна Крисюк. За її запрошенням до співпраці приєдналися представники 72 країн, керівники штабів, координатори областей, голови адміністрацій, депутати Верховної Ради України, міністри та заступники міністрів, представники уряду не тільки України, але й іноземних країн. 

Співініціатор створення МШДУ — президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков. Представники ТПП у світі дали можливість масштабувати пошук гуманітарної допомоги українцям. 

Також до адміністративного складу Міжнародного штабу допомоги українцям входять: 

Аніца Джамич, Надзвичайний та Повноважний Посол Хорватії в Україні; Драгіца Понорач, Надзвичайний та Повноважний Посол Чорногорії в Україні; Олександр Ярема, Координатор співпраці з Кабінетом міністрів України; Дмитро Лубінець, Народний депутат України; Марія Мезенцева, Народний депутат України; Юлія Бичай, Керівник групи Штабу з інформаційно-комунікаційного забезпечення; Ірина Зеленіна, Керівник групи Штабу з логістики та трансферу; Анна Любима, Керівник групи Штабу з гуманітарної допомоги біженцям та військовим; Тетяна Розвадовська, Керівник групи Штабу з роботи з біженцями; Олена Кобець, Керівник групи Штабу з юридичної підтримки; Ганна Давиденко, Керівник групи Штабу з психологічної допомоги; Денис Богуш, Військовий експерт; Катерина Павлова, Експерт ядерно-енергетичної діяльності, Юрій Лисюк, Координатор співпраці з Прикордонною службою України; Ольга Семанчакова, координатор у Словаччині; Вероніка-Олена Марчук, координатор у Польщі; Надія Яшан, координатор у Канаді; Оксана Шоорлеммер, координатор у Німеччині; Валентина Марджінашвілі, координатор у Грузії; Аліна Скоморохова, координатор у м.Хмельницький (Україна); Олексій Шепетько, Збір, обробка та опрацювання баз даних Штабу; Яна Коньок, Координатор гарячої лінії Штабу, Дмитро Кулібабін, Координатор групи Штабу з логістики та трансферу та ін..

Усі ресурси МШДУ сфокусовані на перемозі, підтримці громадян та поширенні важливих для України повідомлень.

Аплікаційну форму для отримання допомоги  можна заповнити на офіційному сайті. Гуманітарна група опрацьовує надіслану заявку та ставить її на облік. Запит на евакуацію.

Відправити гуманітарну допомогу можна, попередньо заповнивши форму на сайті.  Адміністратори або комунікаційні менеджери зв’язуються з ініціаторами, уточнюють деталі місцезнаходження  і логістична група спрямовує вантаж за призначенням. 

Заявка на отримання гуманітарної допомоги.

Заявка на відправку гуманітарної допомоги.