Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Підтримка українців у Грузії

Підтримка українців у Грузії

Сьогодні Грузія надіслала Україні понад 580 тонн гуманітарної допомоги та прихистила близько 6 тис. українських біженців.

20 березня 2022 року відбулася неформальна зустріч волонтерських команд Штабу, які об’єдналися у відповідь на ситуацію в Україні. Волонтерські команди продовжують формувати гуманітарні вантажі та пересилати їх фурами в Україну. Вантажі розвозять українські водії, які поки що не можуть повернутися на батьківщину. 

З 20 березня 2022 року мерія Тбілісі відкрила гарячу лінію з допомоги новоприбулим українцям та їх розміщенням в готелях. В інших регіонах країни ситуація здебільшого контролюється  волонтерами та небайдужими грузинами.

Уже уведений в дію наказ Міністра освіти і науки Грузії щодо спрощеного прийому українських дітей в заклади шкільної та передшкільної освіти. Українські діти наразі навчаються в російських школах, тому волонтерська команда дуже активно працює над питанням створення для них освітньої структури (можливо навіть стаціонарної школи). Допомагають у цьому завданні приватні школи країни, університет «Міжнародна жіноча асоціація» (IWA), неурядові організації. Уже фахівці різних предметів зголосилися викладати. Загалом в грузинських школах сьогодні навчається понад 200 українських учнів.

Багато медичних закладів Грузії пропонують безкоштовні послуги для біженців з України.

Грузинські провладні та опозиційні масмедіа постійно висвітлюють новини з України. В ефірі проводяться різноманітні телепередачі та інтерв’ю з біженцями. 

Інформацію надала координаторка МШДУ у Грузії Валентина Марджіашвілі.