Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Народні депутати долучилися до МШДУ: Дмитро Лубінець та Марія Мезенцева розповіли про поточний стан у своїх округах

Народні депутати долучилися до МШДУ: Дмитро Лубінець та Марія Мезенцева розповіли про поточний стан у своїх округах

Народні депутати долучилися до МКШДУ: Дмитро Лубінець та Марія Мезенцева розповіли про поточний стан у своїх округах.

Ситуацію у Волновасі прокоментував Дмитро Лубінець. Він розповів також про Маріуполь, ступінь пошкодження міст та спростував інформацію щодо «зелених коридорів»:

«Коридору не дають. Було офіційне звернення від парламенту. Як голова Комітету з прав людини, я також звертався в першу чергу до Міжнародного Червоного Хреста, який вирішує подібні питання. Жодної притаманної відповіді ми не отримали».

Зі слів Дмитра Валерійовича, допомога потрібна ЗСУ та безпосередньо у місцях, де проживають евакуйовані з Волновахи люди. Наразі не вистачає бронежилетів, тепловізорів. Відчувається гостра потреба у медичних засобах та обладнанні: кровозупиняючих препаратах, джгутах, перев’язувальних матеріалах.

«Найперше питання, яке ми маємо підіймати, —закриття неба над Україною, вимагання цього від наших партнерів через окремі країни та європейські інституції».

Марія Мезенцева вийшла на зв’язок із Харкова. За її словами, гуманітарну допомогу доправляють Укрзалізницею. Серед нагальних потреб: захисні шоломи, гігієнічні засоби, продукти догляду за дітьми. Також уже організовано штаби, які доставляють гарячу їжу.

«Була на онлайн-колі з Радою Європи, вони роблять спеціальну аплікацію — телефонний застосунок щодо біженців, в якому будуть місця перебування та подальша допомога. Тобто скоро вийде фінальна версія застосунку», — зазначила народна депутатка.