Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Інформація для українців у Польщі

Інформація для українців у Польщі

Особам, які втікають з України від війни, не треба реєструватися у пунктах прийому біженців – рецепційних центрах. Усім особам, які, втікаючи з України, шукають прихистку в Польщі, НЕ треба побоюватися, що їх перебування в країні вважатиметься нелегальним. Найближчими днями не треба також подавати жодних клопотань до: Управління у справах іноземців / Воєводських управлінь/ Прикордонної служби у пунктах перетину кордону. Те ж саме стосується громадян України, які проживають у Польщі деякий час, але їхні документи, на підставі яких дозволено проживання, вже недійсні.

Усі особи, які втікають з України від війни і не мають гарантованого місця перебування (місця на ночівлю) у Польщі, можуть звернутися до рецепційного центру. Там вони одержать:

  • інформацію щодо перебування у Польщі;
  • їжу;
  • основну медичну допомогу;
  • місце для відпочинку.

Потім їм буде повідомлено про те, де їх тимчасово поселять. Усі біженці з України мають доступ до безкоштовної медичної допомоги у Польщі.

Громадянам України, які зараз перебувають в Польщі, не треба покидати цю країну. Йдеться про тих, чиї документи, що дають право на перебування і проживання, вже недійсні. Ці громадяни України також не повинні побоюватися, що їхнє перебування та проживання у Польщі вважатиметься нелегальним.

З актуальною інформацією для громадян України в Польщі можна ознайомитися на сайті: ua.gov.pl.

Інформацію надала коодинаторка Міжнародного штабу допомоги українцям у Польщі Вероніка Марчук.