Перейти до вмісту
Головна Сторінка » Новини » Чорногорія тримає відкритими кордони для українців

Чорногорія тримає відкритими кордони для українців

За сприяння та допомоги «Міжнародного штабу допомоги українцям», головою якого є Ганна Крисюк та Надзвичайного і Повноважного Посла Чорногорії в Україні Драгіци Понорац українці мають можливість прихистку у Чорногорії. 

Допомогу у правовому полі з цього приводу надає Юридична група Штабу, яку очолює Олена Кобець, генеральний директор УкрГазВидобування. 

Глава Управління Верховного комісара ООН у справах біженців Жан-Ів Бушарді заявив, що всі особи, які втекли з України, отримають тимчасовий захист, а Чорногорії було б добре зберегти режим відкритих кордонів. 

«Згідно з цією системою захисту, люди можуть перебувати в країні до року і мати безперешкодний доступ до прав, таких як право на освіту, охорону здоров’я та право на працю», – сказав Бушарді.

Станом на 17 березня від п’яти до шести тисяч осіб з України евакуювалися в Чорногорію.

«Це один відсоток всього населення Чорногорії, що є дійсно великим тягарем для даної країни, але ми все одно закликаємо Чорногорію тримати свої кордони відкритими. Звичайно, ми готові підтримати уряд Чорногорії, а також біженців», – сказав Бушарді.

Президент муніципалітету Бєло Поле Петар Смолович подякував Комісаріату ООН у справах біженців (УВКБ ООН), особливо голові Управління Жану-Іву Бушарі, який прибув до Бєло-Поле та запропонував допомогу.

«Разом з УВКБ ООН, Червоним Хрестом та компетентним міністерством ми розглянемо всі потреби тих, хто був вимушений покинути Україну через воєнні дії, знайдемо у нас притулок і знайдемо спосіб їх вирішення», – сказав Смолович. 

Суад Піліца, директор готелю Bijela Rada, у якому проживають біженці, які прибули двома днями раніше, привітав біженців і сказав, що зробить усе можливе, щоб вони відчували себе якомога комфортніше і були готові прийняти нових волонтерів з України, якщо знадобиться.